среда, 18.03.2015, 15:12 -> 15:19
"Преко Звезде до четвртфинала"
Ћави Пасквал, тренер Барселона, истиче важност коју за његов тим има меч у Београду против Црвене звезде у ТОП16 фази Евролиге. Наравно, ни он, као ни словеначки кошаркаш Боштјан Нахбар, не верује да ће бити лако тријумфовати у Београду, на "једном од најтежих гостовања у Европи".
Тренер кошаркаша Барселоне Ћави Пасквал рекао је да његовом тиму предстоји важна утакмица у Топ 16 фази Евролиге, јер би у случају победе против Црвене звезде могао да обезбеди пласман у четвртфинале такмичења.
"Ово је меч на којем можемо да потврдимо пласман у наредну фазу. Морамо да покажемо да се налазимо у форми и наставимо још боље. Неће бити лако, Звезда има млад тим у коме се посебно истиче Бобан Марјановић, који је увек добро постављен и одлично скаче у нападу", рекао је Пасквал за сајт клуба.
Поред Марјановић, тренер Барселоне истакао је кошгетерски учинак америчког тандема Чарлс Џенкинс - Маркус Вилијамс, као и атмосферу у КОМБАНК арени.
"Атмосфера ће бити посебна, то је место које може да прими 20.000 навијача, али има и позитивну страну. Сваки играч ће бити мотивисан да забележи победу на гостовању", рекао је Пасквал.
Он је потврдио да се Алекс Абринес опоравио од повреде колена и вратио у тим, али да ће у зависности од дешавања на терену одлучити да ли ће 22-годишње крило уводити у игру.
Кошаркаш каталонског тима Боштјан Нахбар рекао је да је Звезда добар тим са фантастичном публиком и да ће његовој екипи бити тешко у предстојећем сусрету Евролиге.
"Звезда је веома добар тим, који има млад тим, али са самопоуздањем. Кад год играте против екипе која има тако велику подршку, ваш посао је да то окренете против њих", рекао је Нахбар.
Словеначки кошаркаш је казао да ће у дуелу са Звездом у Арени много значити како ће шпанска екипа почети утакмицу.
"Ако почнемо добро, постаће нервозни и правиће грешке јер их много људи гледа. Али, ако лоше почнемо, подићи ћемо им самопоуздање и онда могу да победе било коју екипу на свом терену", казао је он.
Према Нахбаровим речима, Звезда има фантастичну подршку публике и гостовање у Београду је једно од најтежих у Европи.
"Никада нисам играо против Звезде, јесам против Партизана, али то је веома слична атмосфера, пред 20.000 лудих навијача који дају срце и душу клубу. То је један од најтежих терена у Европи", рекао је Нахбар.
Утакмица између Звезде и Барселоне играће се сутра од 19.00, у 11. колу Групе Е Топ16 фазе Евролиге.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар