среда, 19.11.2014, 14:36 -> 14:48
Радоњић: Покушаћемо да изненадимо Галатасарај
Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић рекао је да се Галатасарају не може претити, али да ће његова екипа у предстојећој утакмици покушати да искористи своје шансе и победи у Истанбулу. Меч између ова два тима на програму је у петак од 19 часова.
Дејан Радоњић је рекао да екипа веома мотивисана путује у Истанбул на меч 6. кола Евролиге против Галатасараја, са жељом да турском тиму нанесе први пораз на домаћем терену терену ове сезоне.
"Приче да можемо да се пласирамо у наредну фазу могу да буду контрадикторне. Ми као екипа желимо да се концентришемо на први следећи дуел, да одиграмо добро и да победимо. Тако желимо и против Галатасараја у Турској, да дођемо до победе али неће бити нимало лако. Не можемо да им претимо, пошто су ове сезоне непоражени на домаћем терену", рекао је Радоњић.
Кошаркаши Црвене звезде у петак од 19 часова играју у Истанбулу против Галатасараја, утакмицу шестог кола Групе Д у Евролиги. После пет кола, Звезда има три победе и два пораза, а Галатасарај две победе и три пораза.
"Креће други круг Евролиге, чека нас још пет утакмица, од којих три на страни. Биће изузетно тешко, али покушаћемо да учинимо све како бисмо дошли до жељене позиције и остварили наш циљ. Они су на свом терену победили многе велике евролигашке екипе, али имамо наше шансе које ћемо покушати да искористимо", рекао је Радоњић. У турској екипи због повреда неће бити Владимира Мицова и Мартинаса Поцијуса, а Радоњић верује да ће домаћи тим то успети да надокнади.
"Имају велике амбиције са почетка сезоне, квалитет и искуство. То што Мицов и Поцијус неће играти је њихов мањак, али ће екипа то надокнадити јединством и борбеношћу и направиће амбијент да нас савладају", рекао је Радоњић.
Звезда је у првом кругу у Београдској арени победила Галатасарај, а Радоњић је рекао да екипа не размишља о кош-разлици, већ да се за сваку утакмицу припрема да победи.
"Свако коло доноси нову позицију и ствари се мењају. Свих шест екипа је у игри за четири места које води у Топ 16", рекао је тренер Звезде. Он додао је да је задовољан опоравком Стефана Јовића и да ће одсуствовати краће него што је предвиђено.
"Лекарска служба је задовољна његовим опоравком, па морам и ја да будем задовољан. Прве дијагнезе по којима је предвиђено да четири недеље одсуствује са терена ће сигурно бити скраћене. Опоравак иде јако добро", рекао је Радоњић.
Утакмица 6. кола Евролиге између Галатасараја и Црвене звезде игра се у петак од 19 сати у дворани Абди Икпечи.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар