Олимпијакос однео бодове из Арене

Звезда – Олимпијакос 57:62 (крај). Олимпијакос савладао Црвену зведу у неизвесној завршници меча у Арени и задржао прво место на табели групе Д. Гости из Пиреја водили током већег дела меча, црвено-бели у финишу покушали да стигну до преокрета. Пре меча ухапшено 50-ак гостујућих навијача, после сукоба са полицијом.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Београду од екипе Олимпијакоса са 62:57 (13:14, 24:12, 13:10, 12:21), у утакмици 4. кола Д групе Евролиге.

Упркос огромној подршци са трибина црвено-бели нису успели да освоје драгоцене бодове, претрпели су други пораз у групи, док је Олимпијакос забележио четврту победу и остао на челу с максималним учинком.

Најефикаснији у редовима домаћина били су Марјановић са 13 и Калинић и Блажич са по 10 поена, док су грчки тим до тријумфа предводили Спанулис са 14 и Данстон са 11.

После три неефикасне четвртине, црвено-бели су смогли снаге да у самом финишу стигну предност ривала, која је у неким тренуцима износила и 15 поена.

Ипак, недостатак искуства домаћег тима, али и спортске среће, донео је Олимпиајкосу победу, а кључне поене у завршници погодио је Василис Спанулис са линије за слободна бацања.

Иако су навијачи два тима заједно навијали током 40 минута, кошаркашки спектакл није могао да прође без инцидената. Пре утакмице, приведено је око 50-ак годтујућих навијача, после сукоба са полицијом.

Наредну евролигашку утакмицу Црвена звезда игра следећег четвртка на гостујућем терену против шпанског Лаборала.

Овако је протекао меч у Арени:

20.50 - Крај, Звезда - Олимпијакос 57:62.

Успели су црвено-бели да стигну до неизвесне завршнице, али се у њој нису најбоље снашли, па Олимпијакос односи бодове из Београда.

Спанулис погодио три од четири слободна бацања у самом финишу и тиме није дозволио Звезди да направи велики преокрет у последњој четвртини.

20.41 - Одличан серија Звезде која у последња два минута меча улази са минус два - 55:57.

20.34 - После много времена, Звезда се спушта на мање од десет поена минуса. Пола четвртине остало је до краја меча, Олимпијакос води са 55:46.

20.20 - Лоша офанзивна партија црвено-белих, гости из Пиреја на уласку у последњу четвртину имају 14 поена предности - 36:50.

20.13 - Према званичним подацима, утакмицу у Арени посматра 18.732 гледаоца.

20.07 - Изузетно неефикасан почетак треће четвртине на обе стране. Олимпијакос одржава предност из првог полувремена, па на средини треће деонице води са 43:31.

19.58 - Почело је друго полувреме.

19.43 - Полувреме, Звезда - Олимпијакос 26:37.

Гости из Пиреја искористили су период нешто слабије игре Звезде, па са великом предношћу одлазе на велики одмор.

19.33 - Олимпијакос у два наврата прави минисерије, па на средини друге четвртине води у Београду са 29:21.

19.27 - Већа група навијача Олимпијакоса сукобила се са полицијом испред београдске Комбанк арене, уочи евролигашке утакмице са Црвеном звездом.

У инциденту је учествовало око 400 грчких навијача, а према незваничним информацијама ухапшено је око 50, преносе београдски медији.

19.17 - Звезда после првих 10 минута води са 14:13.

Нервозан старт играча обе екипе, Олимпијкос нешто боље почео меч, Звезда са неколико лаких поена пребацила предност на своју страну.

19.10 - Нешто лошији почетак црвено-белих, Олимпијакос погађа прва три шута за три поена, па на средини прве четвртине води у Арени са 11:5.

19.00 - Почео је меч у Београдској арени.