Грчки бог Спанулис укротио незгодни Нептунас

Кошаркаши Олимпијакоса забележили су трећу узастопну победу у Евролиги, пошто су данас у гостима после продужетка победили литвански Нептунас са 85:81 (17:15, 21:15, 17:25, 21:21, 9:5), у Трећем колу Групе Д. Сјајни Спанулис убацио 34 поена. ЦСКА сигуран у Загребу, Милано срушио Пешићев Бајерн.

Теже него што се очекивало, Олимпијакос је победио Нептунас у Литванији са 85:81 после продужетка, уз 34 поена Василиса Спанулиса.

Нептунас је у другом полувремену преокренуо резултат и повео и вођство је чувао до пред крај меча, када су гости изједначили.

Атински тим је у продужетку предводио Василис Спанулис, који је био најефикаснији учесник меча са 34 поена.

То му је и лични рекорд по броју поена на утакмици Евролиге.

Олимпијакос следеће недеље долази у госте Црвеној звезди, која има две победе и пораз.

ЦСКА предвођен Теом сигуран против Цедевите

Кошаркаши московског ЦСКА савладали су у Загребу екипу домаће Цедевите са 76:72, а "армејце" је до трећег тријумфа у Б групи Евролиге поново предводио српски репрезентативац Милош Теодосић.

ЦСКА је до успеха дошао теже него што се очекивало и отпор Цедевите дефинитивно је срушио тек у трећој четвртини, да би до краја сусрета рутински сачувао предност.

Теодосић је сјајну партију крунисао са 14 поена, уз четири асистенције, исто толико убацио је Де Коло, а Вимс 13 и Воронцевич 10.

Код домаћина најефикаснији су били Гордић са 21 и Укић са 13.

Пораз "српског" Бајерна, Барса лако

Бајерн је прокоцкао победу у дуелу са Арманијем јер је водио до половине последње четвртине.

Тим Светислава Пешића грешкама је омогућио гостима иницијативу, па је Армани серијом 18-5 преокренуо резултат и сачувао предност.

Бољи од осталих у тиму Бавараца били су Шафарцик са 15 и српски интернационалци Савановић са 13 и Штимац са 12 поена, док су код гостију Хекет и Рагланд убацили по 16.

Барселона је рутински славила против Турова (86:67) а Уникаха против Лиможа (75:69)

Резултати:

А група:

Одиграно јуче: Уникс - Сасари 85:62, Ефес - Жалгирис 62:65, Реал Мадрид - Нижњи Новгород 112:83.

Табела: Реал Мадрид 3-0, Жалгирис и Ефес 2-1, Уникс и Нижњи Новгород 1-2, Сасари 0-3.

Б група:

Цедевита - ЦСКА Москва 72:76 (19:18, 20:18, 10:17, 23.23)
Уникаха - Лимож 75:69 (20:19, 18:17, 25:14, 12.19)

Одиграно јуче: Алба Берлин - Макаби Тел Авив 69:84.

Табела: ЦСКА и Уникаха 3-0, Макаби 2-1, Лимож 1-2, Цедевита и Алба 0-3.

Ц група:

Бајерн Минхен - Армани 74:81 (21:25, 20:16, 18:15, 15:25)
Барселона - Туров 86:67 (23:21, 26:16, 23:18, 14.12)

Одиграно јуче: Панатинаикос - Фенербахцце 91:73.

Табела: Барселона 3-0, Панатинаикос и Фенербахче 2-1, Бајерн и Армани 1-2, Туров 0-3.

Д група:

Нептунас - Олимпијакос 81:85 у продужетку (15:17, 15:21, 25:17, 21:21 - 5:9)
Лаборал - Галатасарај 91:90 (23:24, 24:25, 23:21, 21:20)

Одиграно јуче: Црвена звезда - Валенсија 76:63.

Табела: Олимпијакос 3-0, Црвена звезда и Лаборал 2-1, Галатасарај и Нептунас 1-2, Валенсија 0-3.

У утакмицама 4. кола Евролиге следеће недеље играју Реал Мадрид - Сасари, Нижњи Новгород - Ефес, Жалгирис - Уникс (А група), Макаби - Цедевита, ЦСКА - Уникаха, Алба - Лимож (Б), Туров - Бајерн, Фенербахче - Барселона, Панатинаикос - Армани (Ц), Црвена звезда - Олимпијакос, Валенсија - Лаборал и Галатасарај - Нептунас (Д).