Важна победа Звезде у Атини

Паниониос - Црвена звезда 66:78. Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Атини Паниониос са 78:66 (19:21, 21:19, 14:12, 24:14) у мечу четвртог кола "Ласт 32" фазе Еврокупа. Црвено-бели су тако остварили важну победу која их знатно приближава пласману у наредну рунду такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Атини екипу домаћи Паниониос са 78:66 (19:21, 21:19, 14:12, 24:14), у утакмици 4. кола Л групе друге фазе Еврокупа.

Црвено-бели су изборили трећу, веома значајну победу у групи, и приближили се пласману у осмину финала, док је Паниониос четвртим поразом дефинитивно отписан.

Изабраници Дејана Радоњића играли су са осцилацијама током првог полувремена, али су у наставку појачали темпо и концентрацију и без већих проблема дошли до важног успеха.

Најбољи у редовима Београђана био је Рашко Катић, који је уз 19 поена имао и пет скокова. Нелсон је додао 14, Симоновић 13, а Џенкинс 10 поена, док су код домаћина Мек Колум и Картер убацили по 15.

У другом мечу Л групе Нижњи Новгород је код куће победио Билбао са 81:65 (18:11, 25:15, 25:22, 13:17).

Табела: Црвена звезда и Нижњи Новгород 3-1, Билбао 2-2, Паниониос 0-4.

У наредној утакмици Црвена звезда гостује 12. фебруара у Билбау.

Овако је текао меч у Атини:

19.46 - Крај меча, Звезда је савладала Паниониос са 78:66. Звезду је до победе предводио Рашко Катић са 19 поена, Демаркус Нелсон постигао је 14, а капитен Марко Симоновић 13. Паниониос су предводили Ерик Меколум и Мајк Картер са по 15 поена.

19.43 - Тројком капитена Марка Симоновића Звезда води са великих 63:78.

19.39 - Скок Рашка Катића у нападу и поентирање за 59:70, Звезда на прагу нове победе.

19.36 - Бранко Лазић је први Звездин играч који због пет пенала напушта паркет.

19.29 - Коначно је прорадио напад Црвене звезде, Чарлс Џенкинс постиже тројку за 57:64.

19.26 - Два коша Рашка Катића на старту последње деонице - 55:58.

19.24 - Фаул над Нелсоном и техничка грешка у последњим секундама треће деонице. Нелсон промашује оба бацања, Џенкинс погађа једно. Крај треће четвртине - 52:54.

19.16 - Двојком Џенкинса Црвена звезда после дуже времена поново води - 49:50.

19.14 - Соло акција Нелсона који постиже двојку и смањује заостатак на минус један - 49:48.

19.12 - Џенкинс постиже поене са слободних бацања - 49:45.

19.08 - Техничка грешка свирана Нелсону, Паниониос води са 47:43. Звезда поново у периоду лоше игре.

19.00 - Почела трећа деоница, сјајна Рампа Бобија Марјановића на старту. Нелсон постиже нову тројку са 40:43.

18.45 - Крај друге четвртине 40:40, не толико сјајна игра црвено-белих који ипак успевају да одрже резултатски прикључак са домаћином. Најефикаснију у Звездиним  редовима су Демаркус Нелсон са 9 поена, Раденовић и Катић са по 6. Паниониос предводе Мек Колум са 12 и Картер са 11 поена.

18.42 - Офанзивни скок Рашка Катића након промашеног шута Симоновића доноси Звезди два бацања. Катић сигуран са пенала, резултат нерешен - 40:40.

18.37 - Звезда поново води, први поени за Чарлса Џенкинса на мечу.

18.35 - Сјајна леђна техника Ивана Раденовића који постиже погодак за 35:34.

18.34 - Период слабе игре црвено-белих, леше заграђивање коша. Лазићу трећи прекршај.

18.25 - Тројком Тадије Драгићевића и полагањем Демаркуса Нелсона Звезда поново прелази у вођство - 23:26.

18.24 - Прве поене у другој деоници постиже Марко Симоновић на сасистенцију Нелсона - 21:21.

18.19 - Крај прве деонице. Кошем Картера уз фаул Паниониос прави серију од 8:0 и први пут на мечу долази у вођство од 21:19. Звезда више од три минута без коша.

18.12 - Јака Блажич постиже кош уз фаул, сигуран и са бацања за - 13:19.

18.10 - Нова тројка за црвено-беле, Нелсон за  - 10:16.

18.09 - Јака Блажић из контре постиже два поена на асистенцију Бобија Марјановића.

18.07 - Тројка Марка Симоновића, на другој страни узвраћа Мек Колум - 7:9.

18.01 - Почео меч у Атини, Звезда у саставу Марјановић, Раденовић, Блажич, Лазић и Нелсон. Прве поене на мечу постиже Раденовић.