Раднички победом у Нову годину!

У последњој утакмици 14. кола регионалне Јадранске лиге, кошаркаши Радничког савладали у Крагујевцу екипу загребачке Цибоне са 78:71 (14:21, 18:16, 21:21, 25:13).

Кошаркаши Радничког савладали су вечерас у Крагујевцу екипу загребачке Цибоне са 78:71 (14:21, 18:16, 21:21, 25:13), у последњој утакмици 14. кола регионалне Јадранске лиге.

Домаћин је после много проблема срушио отпор Загрепчана и бољом игром у последњој четвртини заслужено остварио пету победу којом је побегао са зачеља табеле.

Цибона је одлично отворила меч, у првој деоници стекла седам поена предности и чинило се да је на добром путу до девете победе у досадашњем делу такмичења.

Крагујевчани се, међутим, нису предавали. Заиграли су ангажованије у наставку, а у последњој четвртини додали су "гас" и серијом узастопних кошева преокренули резултат за коначан, веома значајан успех.

Домаћина су до победе водили Мариновић са 20, Калинић са 15 и Пилчевић са 11 поена, док су код загрепчана најефикаснији били Јагодић Куриџа са 22 и ССарић са 19.

Одиграно јуче: Цедевита - Мега Визура 77:73, Игокеа - Партизан 80:83.

Одиграно у суботу: Солнок - Задар 80:75, Црвена звезда - Широки 73:66, Олимпија - МЗТ Скопље 73:62, Будућност - Крка 70:68.

Табела: Црвена звезда 11-3, Партизан и Цедевита 10-4, Будућност 9-5, Цибона и Игокеа 8-6, МЗТ, Мега Визура и Крка 6-8, Олимпија, Раднички, Солнок и Задар 5-9, Широки 4-10.