"Шоу" Звезде у Севиљи

Од готовог замало вересија. Прокоцкали су "црвено-бели" двоцифрену предност у последој деоници, примили тројку у последњим секундама меча у Севиљи, али су, ипак, успели да у продужетку дођу до друге победе у Еврокупу савладавши Кахасол са 95:93 (17:20, 16:10, 26:15, 24:38 – 12:10). Звезда се овом победом учврстила на челу Х групе.

22.45 - У другој утакмици Групе Х Орлеан је победио Сасари са 88:75. Звезда има две победе, Орелан и Сасари по једну победу и пораз, Кахасолу без тријумфа.

22.39 - У веома неизвесном продужетку Звезда, ипак, успева да изађе као победник и забележи и другу победу у Еврокупу 95:93 (17:20, 16:10, 26:15, 24:38 – 12:10). Игор Ракочевић 25 поена, 16 је убацио Рашко Катић уз осам скокова, Да Маркус Нелсон 15.

22.15 - Распад Звездине одбране у последњој деоници, црвено-бели су прокоцкали двоцифрену предност и дозволили Кахасолу да дође до продужетка. Шпанци су овој четвртини постигли чак 38 поена укључујући тројку за изједначење у последњим секундама сустета.

21.49 - На крају треће деонице Звезда води 59:45. Црвено-бели су наставили са сјаном партијом започетом крајем полувремена и додатно повећали предност над Кахасолом.

21.15 - Серијом од 12:0 и сјајним ролама капитена Игора Ракочевића (10 поена) и Рашка Катића (7 п, 4 скока) црвено-бели одлазе на одмор предношћу 33:30. Борис Савовић и Мајк Скот уписали су по 5 поена.

20.50 - Прва деоница завршена је вођством Шпанаца 20:17. Црвено-бели нису блистали у првој четвртини, али су ипак остварили повољан резултат.

20.30 - У градској дворани у Севиљи почео је меч другог кола групе Х Еврокупа између Кахасола и Црвене звезде. Црвено-бели су у серији победа, Кахасол има лош старт на почетку сезоне.

Кошаркаши Црвене звезде победили су данас након продужетака у Севиљи Кахасол са 95:93 (17:20, 16:10 26:15, 24:38, 12:10) у утакмици другог кола Групе Х Еврокупа.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Игор Ракочевић са 25 поена, док је 16 убацио Рашко Катић уз осам скокова, а Да Маркус Нелсон додао 15. Најбољи са друге стране био је Брајан Есбури са 26 поена, док је Томаш Саторански постигао 21 кош.

Српски интернационалац Лука Богдановић провео је 25 минута на паркету и постигао је 15 поена, док је Миленко Тепић за четири минута дао исто два поена.

Звезда је на полувреме отишла са предношћу од три поена, одличном серијом од 12:0 у завршници друге четвртине.

Београђани су током треће деонице имали предост од 17 разлике (57:40), али је Кахасол одличном игром у последњој четвртини дошао до продужетака. Есбури је тројком две секунде пре краја одвео утакмицу у продужетке.

Иако је Кахасол боље отворио прудужетке, црвено-бели су изашли као победници из тог меча и из две утакмице имају скор од две победе, док Орелан и Сасари имају по једну победу и пораз, а Кахасолу је ово била друга изгубљена утакмица у Еврокупу.

У другој утакмици Групе Х Орлеан је победио Сасари са 88:75.

Звезда ће наредну утакмицу играти 21. новембра у београдској Хали Пионир, када ће дочекати италијански Сасари.