четвртак, 13.11.2025, 23:16 -> 23:30
Извор: РТС
Рајковић за РТС: Велика штета, али чекају нас нови изазови
Репрезентативац Србије Предраг Рајковић рекао је након пораза од Енглеске да жали за неуспешним квалификацијама, као и да екипу очекују нови изазови за које морају бити спремни. Филип Костић је истакао да ће се тим подићи после тешког ударца.
Србија је на"Вемблију" поражена од Енглеске, чиме је остала без шансе да се кроз квалификације домогне Мундијала.
Рајковић је после меча изјавио да екипу сада очекују нови изазови.
"Штета што нећемо отићи на треће Светско првенство заредом. Добри смо били, храбро смо изашли на Вембли, али нам се није дало да извучемо бод. Ту је сада нови селектор и следе нам припреме за Лигу нација и квалификације за Европско првенство. Одиграћемо мушки против Летоније и ићи на победу да завршимо овај циклус позитивно", рекао је Рајковић.
Костић: Показали смо да имамо карактер
Капитен Србије на данашњем мечу Филип Костић је истакао да је екипа показала карактер упркос поразу.
"Дали смо све од себе. Играли смо против једне од најјачих репрезентација на свету. Жао ми је што нисмо искористили своје прилике. Показали смо да имамо карактер и да смо перспективан тим, а ако будемо радили резултат ће доћи. Морамо да идемо даље и верујемо", навео је Костић.
Рекао је и да је пораз од Албаније био пресудан за неуспех у кавлификацијама.
"Чуо сам да нам резултат другог меча у групи није ишао у прилог. Сада испаштамо због пораза од Албаније на домаћем терену. То је био један од најтежих пораза у мојој каријери. Ми смо Србија и морамо да се уздигнемо и знамо како да то урадимо. Победићемо на следећем мечу", закуљчио је Костић.
У наредном, уједно и последњем колу "орлови" дочекују селекцију Летоније.
Коментари