четвртак, 15.01.2026, 12:25 -> 12:26
Извор: Газета дело спорт, РТС
Газета дело спорт: Милан хоће Андреја Костића већ у јануару, објављена и сума
Италијански великан Милан намерава да потпише играча Партизана Андреја Костића у зимском прелазном року, пише "Газета дело спорт".
Етаблирани италијански лист навео је да је да су росо-нери и црно-бели већ били у контакту око трансфера осамнаестогодишњег Црногорца.
"Милан се вратио Андреју Костићу. Росо-нери, који су већ били у блиском контакту са Партизаном из Београда у децембру, направили су још један потез, циљајући да га доведу у 'Миланело' већ у јануару ове године.
Костић, центарфор рођен 2007. године, може да игра као централни или други нападач и већ је упоређиван са Душаном Влаховићем, са којим дели агента. Ове сезоне, упркос ограниченој минутажи, други је стрелац свог тима, а 5. септембра је постигао гол на утакмици Италије и Црне Горе у узрасту до 21 године одиграној у Специји: то је био почетни гол, који су касније поништили Липани и Колеошо.
У Милану се очекује да ће Андреј Костић бити стартер у Милан футуру, пре него што покуша да убеди Алегрија да му пружи шансу у првом тиму. Росо-нери разматрају понуду од 4-5 милиона евра и ускоро очекују одговор београдског клуба", пише "Газета дело спорт".
Костић је у 27 одиграних мечева у Партизану ове сезоне девет пута био стрелац.
Коментари