Као и увек, очекује се доста голова.
уторак, 21.10.2025, 18:00 -> 20:40
Извор: РТС
Лига шампиона, треће коло – дерби у Лондону у првом плану
На програму је треће коло прве фазе Лиге шампиона. Барселона је била убедљива против Олимпијакоса, а Кајрат и Пафос су ремизирали без голова. Очекује се почетак утакмица у другом термину.

Најважније
Почели су сви мечеви у другом термину
Барса је стигла до убедљиве победе коју је хет-триком обележио Фермин Лопез.
У дуелу између Кајрата и Пафоса није било голова.
79' ГОЛ! Поново Рашфорд - 6:1
Врхунски ударац са 17 метара у ближи угао.
Олимпијакос проживљава катастрофу након црвеног картона.
76' ГОЛ! Хет-трик Фермина - 5:1
Резервиста Рони је направио сјајан дриблинг, а лопта се после неуспешног ударца одбила то Фермина који ју је послао у мрежу.
74' ГОЛ! Погађа и Рашфорд - 4:1
Сјајна акција и лукав шут Рашфорда.
72' Поништен гол Пафосу - 0:0
Радовали су се гости, али узалуд.
Пафос је постигао први погодак на мечу, након што је Темирлан Анарбеков убацио лопту у сопствену мрежу, али је свему претходио офсајд.
68' Ево и Јамала - 3:1
Ударац по земљи и средини, али је голман већ кренуо у леву страну.
Јамал стрелац одмах по повратку на терен, а све је осмехом испратила његова девојка на трибинама.
67' Пенал за Барсу - 2:1
Оборен је Рашфорд, а судија је након гледања снимка досудио пенал.
65' Пафос све опаснији - 0:0
Иако је Кајрат био много опаснији у првих пола сата, ствари су се промениле у наставку.
Кипарски тим је имао већ неколико веома изгледних шанси и може да жали, иако има фудбалера мање.
57' Црвени картон за Езеа - 2:1
Олимпијакос остаје са играчем мање због другог жутог картона који је добио Езе.
Закачио је Аргентинац Касада по лицу и због тога морао у свлачионицу.
54' ГОЛ! Ел Каби прецизан са беле тачке - 2:1
Правда је задовољена и Олимпијакос је смањио заостатак.
Погодио је страну Шченсни, али је лопта од стативе завршила у мрежи.
50' Пенал за Олимпијакос - 2:0
Добра вест за госте, који су у наставку акције постигли гол, али му је претходило играње руке.
Данијел Поденс је маестрално центрирао спољном, а Ајуб ел Каби је надскочио Пауа Кубарсија и главом матирао Шченсног.
Чудна ситуација на "Монжуику" која даје шансу Барси.
Настављени су сусрети
По измена на обе утакмице у екипама Кајрата и Олимпијакоса.
Пауза на оба стадиона
Барса води са сигурних 2:0 головима Фермина Лопеза.
Каталонци су контролисали дешавања на терену и делује да су завршили посао против неугодног Олимпијакоса, ког су грешке коштале заостатка.
У Алматију није виђен погодак, али јесте црвени картон Кореје, који је оставио Пафос са десеторицом на терену.
Иако је Кајрат имао већи број прилика, Пафосове у завршници првог дела су биле опасније. Голова пак није било.
39' ГОЛ! Поново Фермин - 2:0
Барса сада има нешто сигурнију предност.
Поново су гости направили грешку и предали лопту ривалу, који је брзо стигао до казненог простора.
Фермин је направио сјајан дрблинг после правовременог додавања и лако постигао други погодак на сусрету.
33' Кунде прети - 1:0
Пробао је Француз после корнера, али није довољно добро захватио лопту.
Олимпијакос игра веома добро и не одустаје од пресинга који Барселони знатно отежава посао.
30' Кајрат све ближи голу - 0:0
Нижу се шансе пред голом Пафоса.
Валериј Громико је имао одличну прилику, али је шутирао поред гола.
Пафос је додуше навикао да се налази у подређеном положају.
Без промена резултата
Ништа се није променило ни у Шпанији, ни у Казахстану.
Давид Луиз је запретио голу Кајрата, али је то била једина прилика за госте који још увек одолевају
Нападају домаћини
Кајрат покушава да искористи предност играча више и тренутно опседа казнени простор ривала.
Барса је са друге стране имала неколико солидних прилика, а Олимпијакос прети из контри.
7' ГОЛ! Барса води са 1:0
Фермин Лопез је сјајно повукао контру, коју је и завршио након што се Јамал спетљао и пропустио шансу да се упише у стрелце.
Протурио је лопту Лопез поред три противничка играча која су се нашла на гол линији.
FERMINATOR pic.twitter.com/qry8QrFQI9
— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 21, 2025
4' Пафос остаје са играчем мање - 0:0
Кајрат ће имати велику предност до краја сусрета.
Жоао Кореја, који је постигао гол против Звезде у Београду, добио је директан црвени картон због веома оштрог и неопрезног старта.
Оба меча су почела
Олимпијакос прети у првом минуту, али је Шченсни био концентрисан.
Кајрат жели прве бодове
Тим из Казахстана је изгубио обе досадашње утакмице, а тешко да ће имати бољу прилику да освоји бодове него вечерас.
Пафос је показао колико неугодан може бити, али је јасно да по квалитету не спада у тимове који се боре за највиша места.
Повратак Јамала
Ханси Флик је после краће паузе могао да у састав уврсти прву звезду тима Ламина Јамала, али и даље не може да рачуна на Рафињу и Роберта Левандовског.
Френки де Јонг меч почиње на клупи, а Маркус Рашфорд је у првих 11.
𝑳𝑰𝑵𝑬 𝑼𝑷 🚨#BarçaOlympiacos | @ChampionsLeague pic.twitter.com/n9lj0uV2IJ
— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 21, 2025
ПСЖ фаворит у Леверкузену
Утакмица у којој је учесник прошлогодишњи шампион Европе свакако завређује пажњу.
ПСЖ жели и трећи тријумф у лигашком делу, после победа над Наполијем и Барселоном.
Међутим, под притиском два претходна ремија, Бајер Леверкузен ће имати и додатни мотив да се супротстави тиму из Француске.
Сити подиже форму
Сусрет Виљареала и Манчестер ситија на први поглед делује неравноправно, али Виљареал уме да неутралише снажније противнике, посебно на свом стадиону, што је уосталом показао против Јувентуса (2:2).
Сити је почео победом против Наполија (2:0), али је потом одиграо нерешено са Монаком (2:2) и сигурно је да тим Пепа Гвардиоле жели да покаже препознатљив ритам, те ће тражити другу победу у Лиги шампиона управо на Ел Мадригалу.
Извесно је да ће Гвардиола, као и увек, тражити потпуну контролу лопте, док ће домаћин чекати своју шансу у транзицији.
Арсенал дочекује Атлетико Мадрид
На Емирејтсу се састају Арсенал и Атлетико Мадрид, две екипе које фудбал тактички различито практикују.
Арсенал не одустаје од нападачке игре, са јасном структуром и високим темпом, док Атлетико, под Дијегом Симеонеом остаје веран познатом систему – чврста организација у дефанзиви и контролисани ризик.
Меч који ће, пре свега, бити борба за простор на терену, али и стрпљење код гледалаца.
Фаворити на испиту
После два кола, европски великани попут Бајерна, Реал Мадрида, Интера, Арсенала, прошлогодишњег шампиона – Пари Сен Жермена, убележили су очекиване резултате, а неки традиционално јаки клубови још траже праву форму.
Међу поменутим клубовима који имају по две победе, највеће изненађење је екипа Карагаба која такође има максималан учинак, дакле два тријумфа.
Тим из Азербејџана је победио Бенфику на гостовању и Копенхаген на свом терену, а следећи меч игра против у Билбау против Атлетика који је Лигу шампиона почео поразима од Арсенала и Борусије из Дортмунда.
Враћа се Лига шампиона
После репрезентативне паузе, европски клубови се враћају обавезама у најјачем клупском такмичењу. Треће коло Лиге шампиона долази у тренутку када се већ назире равнотежа између форме и амбиције.
Тимови који су прва два кола одиграли сигурно сада имају прилику да потврде континуитет, док они који су лоше одиграли морају да реагују пре него што заостатак постане ненадокнадив.
Нови систем такмичења, који је другу годину заредом на снази, доноси више неизвесности и већу густину квалитета – сваки меч може бити пресудан.
Распоред утакмица трећег кола
Уторак:
Барселона - Олимпијакос 18.45
Каират - Пафос 18.45
Арсенал - Атлетико Мадрид 21.00
Бајер Леверкузен - Пари Сен Жермен 21.00
Копенхаген - Борусија Дортмунд 21.00
Њукасл - Бенфика 21.00
ПСВ - Наполи 21.00
Ројал Унион - Интер 21.00
Виљареал - Манчестер сити 21.00
Среда:
Атлетик Билбао - Карабаг 18.45
Галатасарај - Боде Глимт 18.45
Аталанта - Славија Праг 21.00
Бајерн Минхен - Клуб Бриж 21.00
Челси - Ајакс 21.00
Ајнтрахт Франкфурт - Ливерпул 21.00
Монако - Тотенхем 21.00
Реал Мадрид - Јувентус 21.00
Спортинг - Марсеј 21.00
Коментари