Симултанка Суареза

Нови неуспех Аргентине и голгетерско вече Луиса Суареза обележили су 3. коло јужноамеричких квалификација за Светско фудбалско првенство 2014. године.

На препуном Монументал стадиону у Буенос Ајресу Аргентинци су освојили само бод (1:1) против Боливије, а и до њега су стигли тек после вођства гостију.

Марсело Мартинс донео је предност Боливији у 55. минуту, а изједначио је "резервиста" Езекијел Левеци четири минута касније. Занимљиво је да је Лавецију то био први контакт с лоптом на овом сусрету, пошто је минут раније ушао у игру уместо Рикарда Алвареза.

За разлику од Аргентине Уругвај није дозволио никакво изненађење на свом терену у судару са Чилеом, а најзаслужнији за убедљиву победу (4:0) био је Луис Суарез који је играо симултанку са ривалом, постигавши сва четири поготка за своју репрезентацију.

Победу је забелезио и Парагвај против Еквадора (2:1), док су Колумбија и Венецуела играли нерешено - 1:1.

Резултати и стрелци:

БУЕНОС АЈРЕС: Аргентина - Боливија 1:1 (0:0)

стрелци: Лавеци у 59. минуту за Аргентину, а Мартинс у 55. за Боливију.

МОНТЕВИДЕО: Уругвај - Чиле 4:0 (2:0)

стрелац: Суарез у 42, 45, 67. и 73. минуту

АСУНСИОН: Парагвај - Еквадор 2:1 (0:0)

стрелци: Кристијан Риверос у 46. и Дарин Верон у 57. минуту за Парагвај, а Жоао Рохас у 90. за Еквадор и

БАРАНКИЛА: Колумбија - Венецуела 1:1 (1:0)

стрелци: Фреди Гуарин у 11. минуту за Колумбију, а Франк Фелстчер у 78. за Венецуелу.

У овом колу слободан је био Перу.

Бразил је учествује у квалификацијама пошто је право учешћа на СП 2014 стекао директно као домаћин шампионата.