Лига Европе

Победе ПАОКА, Хановера ...

У утакмицама четвртог кола фудбалске Лиге Европе значајне победе на гостујућем терену остварили су солунски ПАОК славећи против Шамрок Роверса (3:1) и немачки Хановер, који је после преокрета тријумфовао над Копенхагеном (2:1). Радовић донео победу Легији,

ПАОК је преузео чело табеле А групе, пошто је Рубин у Казању победио екипу Тотенхема са 1:0, тако да је енглески представник пао на трећу позицију.

Хановер је успехом против директног ривала направио велики корак ка пласману у нокаут фазу, а придружио му се и Стандард из Лијежа, који је такође као гост савладао украјинску Ворсклу резултатом 3:1.

Важну победу изборио је Бешикташ славећи у Истанбулу против кијевског Динама (1:0), па је преузео друго место на табели Е групе, прикључивши се водећем Стоуку, који је очекивано победио Макаби из Тел Авива (2:1).

Српски фудбалер Мирослав Радовић постигао је два гола у победи Легије на свом терену против Рапида из Букурешта од 3:1 у четвртом колу Групе Ц Лиге Европа. Легија је повела голом Радовића у 54, а изједначио је Фелипе Тешеира у 65. минуту. Радовић је донео нову предност Легији у 69. минуту, а коначних 3:1 поставио је Михал Кучарчих у судијској надокнади времена. Утакмицу су обележила и два црвена картона. У 24. минуту искључен је играч Рапида Дан Алекса, а у 80. фудбалер Легије Јануш Гол.

У истој групи ПСВ је на свом терену одиграо нерешено 3:3 са Хапоелом из Тел Авива.

ПСВ води на табели Групе Ц са десет бодова, Легија има девет, Рапид има три, а Хапоел је последњи са једним бодом.