Читај ми!

Партизан сам на врху

"Црно-бели" славили у Новом Саду против Војводине (2:1) и захваљујући киксу Звезде, сами су на првом месту табеле Суперлиге. Стрелци за Партизан Марковић и Шћеповић, Бојовић смањио резултат.

Фудбалери Партизана остали су вечерас сами на челу табеле Суперлиге, пошто су у дербију седмог кола у Новом Саду савладали Војводину са 2:1 и искористили кикс Црвене звезде против крагујевачког Радничког.

Голове за Партизан постигли су Лазар Марковић у другом и Марко Шћеповић у 20. минуту, док је стрелац за домаћина био Милан Бојовић у 70. минуту.

"Црно-бели су одиграли један од бољих мечева у сезони и искористили две добре прилике на почетку, а потом су се определили за контранападе и таква поставка игре им је донела бодове.

Партизан је искористио прву шансу на утакмици, када је у другом минуту Лазар Марковић побегао одбрани домаћина и искоса са леве стране послао лопту иза леђа Немање Супића.

Војводина је преузела инцијативу, али је у 20. минуту Супић поново морао да вади лопту из мреже, када је Шћеповић преварио штопера Бранислава Трајковића и рутински матирао Супића.

У завршници првог полувремена дошло је до мањег инцидента, када је неколико навијача Партизана ушло на атлетску стазу поред терена, али је утакмица настављена након два минута.

Војводина је у другом полувремену имала потпуну теренску иницијативу, али једино конкретно што су домаћи успели да ураде је био утешни гол Бојовића у 70. минуту.

Неколико минута касније исти играч је могао да донесе изједначење, али је Стојковић сачувао мрежу и победу.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 10. новембар 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом