Портсмут игра за Јарославље

Енглески Портсмут у октобру организује хуманитарни меч против Ростова, а сав приход од улазница ићи ће породицама хокејаша Локомотиве из Јарославља који су трагично настрадали у авионској несрећи. "Трагичне вести су нас јако погодиле, и зато смо одлучили да одиграмо овај меч", рекао је извршни директор Портсмута Дејвид Лампит.

Када је политика у питању Русија и Енглеска можда и нису у најбољим односима, али када је реч о спорту никаквих неспоразума нема.

Енглески Портсмут, дубоко потресен трагедијом коју је претрпела хокејашка екипа Локомотиве из Јарославља када је пре две недеље скоро цео тим погинуо у авионској несрећи, организоваће хуманирарну фудбалску утакмицу.

Портсмут ће на свом стадиону Фратон парку, 5. октобра играти против руског Ростова, а сав приход ићи ће породицама настрадалих хокејаша.

"У име свих у клубу молим да породице пријатељи и колеге трагично настрадалих приме наше најдубље саучешће. Трагичне вести су нас јако погодиле, као и сваког спортисту, и зато смо одлучили да одиграмо овај меч", рекао је извршни директор Портсмута Дејвид Лампит.

Иначе до сада је Локомотиви из Јарославља већ писао Манчестер Јунајтед, који је сличну трагедију претрпео 1958. године у Минхену, када је у авионској несрећи погинула 21 особа од чега седам играча тог клуба.

Управа "ђавола" је пружила подршку Локомотиви уз уверење да ће клуб из овога изаћи још јачи.

У авионској несрећи која се догодила 7. септембра у Јарослављу погинуле су 44 особе.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 09. новембар 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом