Читај ми!

Зола уместо Анчелотија

Управа фудбалског клуба Челси намерава да отпусти тренера Карла Анчелотија и да уместо њега доведе бившег играча тог клуба Ђанфранка Золу, пренели су британски медији.

Челси ове сезоне готово сигурно неће одбранити титулу у Премијер лиги, пошто два кола пре краја шампионата заостаје за водећим Манчестер јунајтедом шест бодова. "Плавци" су у недељу на Олд Трафорду изгубили од Јунајтеда са 1:2.

Извор Скај Спортса навео је да је бивши тренер Вест Хема Зола најозбиљнији кандидат за новог тренера Челсија. Бивши репрезентативац Италије је током каријере за Челси одиграо 312 утакмица, постигао 80 голова и освојио шест трофеја.

Медији наводе за управа Челсија још није контактирала Золу, а портпарол клуба није желео да коментарише спекулације о промени тренера.

Зола је по завршетку играчке каријере. 2006. године, био асистент селектору младе репрезентације Италије Пјерлуиђи Казирагију, а од 2008. до 2010. године предводио је Вест Хем.

Анчелоти је 1996. године био тренер Парме, када је управо Челсију са 4,5 милиона фунти продао Золу.

Италијански тренер је у неколико наврата рекао да жели да остане на Стамфорд Бриџу.

"Мораћемо да сачекамо две недеље - а то није много. Надам се да ћу остати у Челсију, али о томе други одлучују", рекао је Анчелоти.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 04. јул 2025.
25° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом