Волфсбург отпустио Мекларена

"Вукови" одлучили да отпусте Стива Мекларена након серије лоших резултата. Тим из града Фолксвагена тренутно се налази на само бод од зоне испадања, па је управа решила да направи драстичан рез. Пјер Литбарски постављен за првог тренера.

Волфсбург врло лоше игра од самог почетка ове сезоне и из 21 утакмице освојио је само 23 бода, па је управа клуба уручила отказ енглеском стручњаку Стиву Мекларену. Пет победа, осам ремија и осам пораза није учинак који су "вукови" очекивали.

"Сматрали смо да није било могуће наставити сарадњу са Стивом Меклареном до краја сезоне", стоји у саопштењу на званичном сајту овог Бундеслигаша.

Водећи људи клуба су решили да отпусте Мекларена јер су сматрали да је потребно преузети драстичне промене.

"Није нам преостало ништа друго. Наравно да нам је потребан континуитет, посебно на месту тренера, али нисмо могли да занемаримо ситуацију на табели. Ако сте на један бод од зоне испадања, онда је време за промене. Морамо што пре да побољшамо свој положај на табели", рекао је један од директора.

Након неуспеха у квалификацијама за Европско првенство 2008. године, Мекларен је успео да поврати репутацију освајањем титуле првака Холандије са Твентеом. Међутим, његово постављање на клупу "вукова" испоставило се као потпуни промашај.

Помоћни тренер Пјер Литбарски преузеће прву екипу, а први тренинг са новим тренером заказан је за уторак.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 04. јул 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом