Рад зарадио бодове

Фудбалери Рада победили су на гостовању екипу Спартака из Суботице резултатом 2:1, у деветом колу Јелен Супер лиге. Рд се овом победом попео на треће место суперлигашке табеле.

Стрелци за Рад били су Димитријевић у 13. и Којић у 83. минуту, а једини погодак за Спартак постигао је Мирић у 41. минуту. Раду је ово била шеста победа у шампионату.

У последњој утакмици деветог кола фудбалског шампионата Србије Војводина и ОФК Београд играли су у Новом Саду нерешено 0:0.

Војводина је сада једини суперлигаш без пораза у првенству, али је са трећег пала на четврто место. Претрекао ју је Рад, који је у Суботици победио екипу Спатака резултатом 2:1.

ОФК Београд је захваљујући овом боду са седмог доспео на пето место.

У раније одиграним утакмицама деветог кола постигнути су следећи резултати:

Црвена звезда - Партизан 0:1 (0:1)
Стрелац: Мореира у 6. минуту.

Јавор - Чукарички 2:0 (0:0)
Стрелци: Рендулић у 58. и Момчиловић у 88. минуту.

БСК - Металац 1:0 (1:0)
Стрелац: Бабић у 14. минуту.

Борац - Инђија 0:0
Јагодина - Слобода Севојно 0:1 (0:0)
Стрелац: Арсенијевић у 63. минуту.

Смедерево - Хајдук 1:1 (0:0)
Стрелци: Маринковић у 48. из једанаестерца за Смедерево, а Комазец у 77. минуту за Хајдук.