Горопадни Челси

Челси је у утакмици 36. кола Премијер лиге победио Стоук са убедљивих 7:0 и вратио се на прво место табеле.

У последњим утакмицама 36. кола шмапионата Енглеске постигнути су следећи резултати:

Астон Вила - Бирмингем 1:0
Барнли - Ливерпул 0:4
Евертон - Фулам 2:1
Челси - Стоук 7:0

Троструки стрелац у победи Челсија био је Саломон Калу, два гола постигао је Френк Лампард, а у стрелце су се уписали и Данијел Стариџ и Флоран Малуда.

Челси је сада први на табели са 80 бодова и има бод више од Манчестер јунајтеда. До краја шампионата остала су још два кола, а "плавци" ће играти против Ливерпула и Вигана.

Фудбалери Ливерпула победили су на гостовању Барнли са 4:0 головима у другом полувремену. Два гола постигао је капитен Стивен Џерард,

Макси Родригес постигао је трећи гол за "црвене", а коначан резултат поставио је Рајан Бабел.

Ливерпул је сада седми на табели са 62 бода, док је Барнли претпоследњи са 27 бодова.

Фудбалери Астон Виле победили су градског ривала Бирмингем са 1:0 голом Џјемса Милнера из једанаестерца у 83. минуту.

Астон Вила је овом победом "прескочила" на табели и Ливерпул и Манчестер сити и налази се на петом месту са 64 бода, колико има и четвртопласирани Тотенхем.

Бирмингем је сигуран у средини табеле, на деветом месту са 47 бодова.

Болтон - Портсмут 2:2
Хал - Сандерленд 0:1
Манчестер јунајтед - Тотенхем 3:1
Вест Хем - Виган 3:2
Вулверхемптон - Блекбурн 1:1
Арсенал - Манчестер сити 0:0

1. Челси 36 25 5 6 93:32 80
2. Манчестер јунајтед 36 25 4 7 81:28 79