Звезда освојила Кулу

Фудбалери Црвене звезде победили су на гостовању екипу Хајдука из Куле, резултатом 1:0, аутоголом Касалице у 20. минуту.

Утакмица је одиграна по изузетно лошем терену, на којем се екипа Звезде ипак нешто боље сналазила и имала теренску иницијативу. Звезди је против Хајдука у Кули била неопходна победа да би остала у шампионској трци.

Фудбалери Звезде после победе, 21. у првенству, имају 65 бодова, један мање од Партизана, који је у суботу победио Металац са 3:1.

Једини гол на утакмици постигао је фудбалер Хајдука Филип Касалица, који је у 23. минуту погодио своју мрежу.

Фудбалер Звезде Владимир Богдановић центрирао је ка голу Хајдука, али је Касалица неспретно реаговао и савладао свог голмана.

Звезда је у првом полувремену могла да постигне још који гол, али су Каду и Дејан Лекић били непрецизни.

У 38. минуту Хајдук је постигао гол, мрежу Саше Стаменковића погодио је Бранислав Трајковић, али је судија Слободан Веселиновић због офсајда поништио погодак.

На почетку другог полувремена Никола Комазец је могао да изједначи, али није успео да искористи несигурну интеревенцију голмана гостију.

Куљани су могли до гола и у 70. минуту, када је Дејан Кекезовић са 17 метара из слободног ударца одлично шутирао, али је Стаменковић овај пут био сигурнији и избио лопту у корнер.

Фудбалер Хајдука Комазец је у 90. минуту био у одличној прилици да изједначи, али је шутирао поред голмана Стаменковића.

Играчи Звезде су до краја утакмице сачували вођство и остали са Партизаном у трци за титулу.

Меч је имао неспортски увод, пошто је главни финансијер Куљана Никола Џомба суспендован из фудбала на шест месеци, а онда је покушао да спречи гостујуће навијаче да дођу на утакмицу, тако да је морао да интервенише комесар за такмичење.

У последњем мечу 26. кола  Чукарички Станком i Смедерево одиграли су без голова 0:0.

Фудбалери Партизана остаће на првом месту табеле и после 26. кола Супер лиге, пошто су победили Металац са 3:1 и тако стекли четири бода предности над Црвеном звездом, али је овим тријумфом јесењи шампион Србије пришао на бод заостатка у односу на црно-беле.

Играч утакмице на стадиону Партизана био је Ламин Дијара, који је два пута асистирао Клеу код голова у 15. и 30. минуту, а онда се и сам уписао у стрелце у 49.

БСК - Напредак 1:1 (0:1)
Стрелци: Ђукић у 74. за БСК, а Павловић у 16. минуту за Напредак.

Јавор - ОФК Београд 0:1 (0:1)
Стрелац: Марковић у 15. минуту.

Војводина - Јагодина 4:1 (3:0)
Стрелци: Флеч у 15, Мрђа у 20, Ђуровски у 27. и Тадић у 75. за Војводину, а Бојовић у 70. минуту за јагодину.

1.Партизан 26 20 6 0 51:14 66
2.Црвена звезда 26 21 2 3 47:13 65
3.ОФК Београд 26 14 4 8 36:28 46
4.Спартак 26 13 6 7 31:22 45
5.Војводина 26 12 4 10 41:26 40
6.Јагодина 26 10 6 10 32:30 36
7.Јавор 26 8 11 7 19:19 35
8.Металац 26 10 4 12 21:30 34