"Ђаволи" поново први

Фудбалери Манчестер јунајтеда поново су дошли на прво место на табели енглеске Премијер лиге, пошто су на свом терену савладали Тотенхем са 3:1, у првој утакмици 36. кола.

Манчестер сада има 79 бодова, два више од другопласираног Челсија који сутра дочекује Стоук сити.

"Ђаволи" су до предности дошли у 58. минуту голом Рајана Гигса из пенала. Претходно је Асу Екото у казненом простору оборио Патриса Евру.

Тотенхем се није предавао, а до изједначења је дошао у 70. минуту, када је после корнера најсналажљивији у шеснаестерцу био Ледли Кинг и затресао мрежу.

Након примљеног поготка, Манчестер је кренуо на све или ништа и то му се исплатило у 81. минуту, када је Македа проиграо Нанија, а овај вешто послао лопту преко голмана Гомеса у мрежу.

Коначан резултат поставио је, својим другим голом из пенала, Гигс у 86. минуту, после прекршаја Вилсона Паласиоса над Нанијем.

Репрезентативац Србије Немања Видић одиграо је добро целу утакмицу за домаћу екипу.