четвртак, 02.07.2026, 16:19 -> 16:46
Извор: РТС, Танјуг
Аутор:
Елиот Андерсон прешао из Нотингем фореста у Манчестер сити
Енглески фудбалер Елиот Андерсон прешао је из Нотингем фореста у Манчестер сити за 116 милиона фунти (135 милиона евра).
Андерсон је са челницима "грађана" потписао петогодишњи уговор, уз опцију о продужетку за наредну сезону.
"Манчестер сити и Нотингем форест постигли су договор о трансферу Елиота Андерсона. Андерсон (23) тренутно игра на Светском првенству у фудбалу и обавио је лекарски преглед у Канзасу. Формалности око трансфера биће финализоване по његовом повратку у Енглеску", стоји у објави Манчестер ситија.
Андерсон је овим уговором постао најскупље плаћени енглески играч икада у Премијер лиги, тачније играч за којег је клуб платио највеће обештећење - 116 милиона фунти (135 милиона евра).
Репрезентативац Енглеске Андерсон је један од најважнијих играча Томаса Тухела на Мундијалу за чију селекцију је одиграо све четири досадашње утакмице на светском првенству.
Коментари