Пораз од Чешке послао кадете Србије на Аустрију у четвртфиналу ЕП

Кадетска фудбалска репрезентација Србије поражена је од Чешке резултатом 4:3 у последњем колу групе А Европског првенства за играче до 17 година. "Орлићи" су раније већ обезбедили пласман у четвртфинале.

Пораз од Чешке послао кадете Србије на Аустрију у четвртфиналу ЕП Пораз од Чешке послао кадете Србије на Аустрију у четвртфиналу ЕП

Кадети Србије су групну фазу Европског првенства за играче до 17 година завршили поразом од Чешке, па ће у четвртфинале, које су већ обезбедили победама над Украјином и Кипром, са другог места у групи А.

Србија ће као другопласирана у четвртфиналу играти против Аустрије, која је прва у групи Б. Борба за полуфинале на програму је у среду.

"Орлићи" су вечерас три пута водили, али су упорни Чеси у последњих пет минута направили велики преокрет и дошли до своје треће победе на шампионату.

Стрелци за српски тим били су Василије Костов у седмом, Богдан Костић у 21. и Михајло Цветковић у 72. минуту.

За Чехе је Јосеф Коларик погодио у осмом, Карел Белжик из пенала у 64. и 89, а Јакуб Колишек у трећем минуту надокнаде.