Интеру припао "дерби дела Мадонина" којим је освојен Скудето

Фудбалери Интера победили су у градском дербију екипу Милана 2:1 у утакмици 33. кола италијанске Серије А чиме су обезбедили титулу шампиона Италије.

Интеру припао "дерби дела Мадонина" којим је освојен Скудето Интеру припао "дерби дела Мадонина" којим је освојен Скудето

Интеру је припао и први дуел ове сезоне, а овим тријумфом осигуран је Скудето пет кола пре краја шампионата. Интеру је ово 20. титула домаће лиге.

Нероазури су повели у 18. минуту поготком Аћербија после асистенције Бенжамена Павара.

До полувремена је резултат остао непромењен иако су и једни и други имали по пар добрих прилика.

Маркус Турам је већ у 49. минуту дуплирао предност гостију прецизним ударцем са руба шеснаестерца који је завршио између десне стативе и Мајка Мењона.

Утешни погодак за росонере постигао је Томори пошто је главом покупио одбитак два метра испред гола Јана Сомера.

Италијански дерби обележило је и девет картона, од чега су три била директна црвена. У 93. минуту избио је физички окршај Дензела Дамфриса и Теа Ернандеза услед којег су оба играча завршила са директним црвеним картонима. Други црвени картон за домаћина зарадио је Калабрија, само минут касније.