Марсеј и Леверкузен у полуфиналу Лиге Европе - крај пута за Бенфику и Вест Хем

Фудбалери Олимпика из Марсеја пласирали су се у полуфинале Лиге Европе победом над Бенфиком након бољег извођења пенала.

У регуларном делу меча домаћи су славили са 1:0 што им је било довољно да стигну заостатак из првог меча.

Марсеј је био бољи ривал током читавог меча, али је до предности дошао тек у 79. минуту голом Фариса Мумбање.

Погодак Мумбање одвео је утакмицу у продужетке у којима није било голова, па су пенали одлучили победника.

Сви фудбалери домаћих били су прецизни са беле тачке, док су промашаји Ди Марије у првој и Силве у четвртој серији коштали Бенфику проласка даље.

Марсеј ће се у полуфиналу састати са Аталантом која је у два меча била боља од Ливерпула.

Леверкузен наставио серију без пораза

Фудбалери Бајера из Леверкузена дошли су до полуфинала Лиге Европе након што су ремизирали резултатом 1:1 у Лондону против Вест Хема.

Леверкузен је у првом мечу славио са 2:0 и реми им је био довољан за пласман даље.

Мајкл Антонио је довео домаће у вођство у 13. минуту, да би изједначење и продужетак серије од 43 меча без пораза гостима донео Џереми Фримпонг у 89. минуту.

Бајер ће у полуфиналу играти портив Роме која је избацила Милан.