Билбао испустио победу против Виљареала, Гранада боља од Алавеса

Фудбалери Атлетик Билбаа ремизирали су са Виљареалом резултатом 1:1 у 31. колу шпанске Ла лиге.

Билбао је након освајања Купа краља пропустио прилику да се учврсти на петој позицији и приближи се Атлетико Мадриду који се налази на четвртом месту - последњем које води у Лигу шампиона.

Виљареал је у 11. минуту имао одличну шансу да поведе, али је Ђерар Морено промашио пенал, а до краја првог полувремена није било голова

У првом минуту другог дела везни играч гостију Санти Комесана је добио други жути картон, а Билбао је предност играча више искористио да поведе у 64. минуту голом Ојана Сансета.

Међутим, Виљареал се није предавао и успео је да дође до бода поготком Данија Пареха у петом минуту надокнаде из новог једанаестреца.

У наредном колу Билбао дочекује Гранаду, док ће Виљареал гостовати код Алмерије.

Гранада изненадила Алавес

Фудбалери Гранаде савладали су Алавес резултатом 2:0 и дошли до тек треће победе у сезони.

Стрелци за домаћи тим били су Мирто Узуни у деветом и Лукас Боје у 38. минуту.

У следећем колу Гранада гостује код Билбаа, док Алавес дочекује Атлетико Мадрид.