Тадић стрелац у поразу Фенербахчеа против Олимпијакоса

Фудбалери Олимпијакоса савладали су Фенербахче 3:2 у првој утакмици четвртфинала Лиге конференција.

Капитен репрезентације Србије Душан Тадић постигао је гол са пенала у поразу Фебнербахчеа на гостовању код Олимпијакоса.

Домаћин је у Атини на крилима Константиноса Фортуниса водио 2:0 после 32 минута игре. Фортунис је прво дао гол у 8. минуту, а затим је у 32. био асистент црногорском репрезентативцу Стевану Јоветићу. Чикињо је у 57. минуту повећао на 3:0 и деловало је да ће Олимпијакос имати недостижну предност пред реванш.

Међутим, Душан Тадић је сигурно реализовао пенал у 67, а потом је Ирфан Кахвечи погодио у 74. минуту.

У ремију без голова у Чешкој између Викторије и Фјорентине Никола Миленковић је одиграо цео меч за госте.

Фудбалери Астон Виле и Клуб Брижа победили у првим мечевима четвртфинала

Фудбалери Астон Виле победили су на свом терену Лил резултатом 2:1, а Клуб Бриж је био бољи од ПАОК-а 1:0 у првим мечевима четвртфинала Лиге конференција.

Најзаслужнији за победу клуба из Бирмингема био је Џон Мекгин. Шкотски везиста је у 13. минуту асистирао најбољем стрелцу екипе Олију Воткинсу, а затим и сам био стрелац у 56. минуту, после додавања Леона Бејлија.

Наду Лилу да може до полуфинала сачувао је дефанзивац Бафоде Дијаките голом ударцем главом у 84. минуту после центаршута Андреа Гомеша из корнера.

Клуб Бриж је победио ПАОК голом норвешког везисте Хуга Ветлесена у 6. минуту. Бриж је могао мирније да отпутује на реванш у Солун, али је голман гостију Доминик Котарски одбранио пенал Игору Тијагу у 78. минуту.

Цео меч за ПАОК одиграо је репрезентативац Србије Андрија Живковић.

Реванш мечеви играју се следећег четвртка.