Раднички последњи полуфиналиста Купа Србије

Фудбалери Радничког из Крагујевца пласирали су се у полуфинале Купа Србије победом над Новим Пазаром 3:1.

Раднички је последњи полуфиналиста Купа Србије, претходно су пласман међу четири најбоља тима у најмасовнијем фудбалском такмичењу изборили Партизан, Црвена звезда и Војводина.

Тим из Крагујевца је пред око седам хиљада навијача повео у 31. минуту. Матија Глушчевић је био асистент, а Килијан Бевис је био стрелац. У 35. минуту резервиста гостију Сеад Исламовић је играо руком у шеснаестерцу, досуђен је пенал за домаће, а сигуран је са беле тачке био Милутин Видосављевић.

Резервиста гостију Никола Срећковић је у 73. минуту смањио на 2:1 и тако вратио неизвесност у финиш утакмице. У 90. минуту главни судија Дејан Трифковић искључио је због приговора тренера домаће екипе Феђу Дудића.

Резервиста домаћих, Колумбијац Дилан Ортиз, ставља тачку на меч голом у 90+8. минуту. Асистент је био такође резервиста Бојан Аџић.

Жреб за полуфинале Купа биће одржан у уторак у 12.00. Полуфиналне утакмице су на програму 24. априла, а финале је заказано за 23. мај.