Ливерпул константно нападао па на крају једва изборио бод против Јунајтеда

Фудбалери Ливерпула и Јунајтеда ремизирали су у Манчестеру 2:2 у утакмици 32. кола Премијер лиге.

Ливерпул је пропустио прилику да се врати на лидерску позицију Премијер лиге.

Екипа Јиргена Клопа је у првом полувремену имала велики број прилика, док Јунајтед осим гола из офсајда који је постигао Гарначо није показао ништа.

Домаћа екипа у првих 45. минута није успела да упути ниједан шут у гол ривала, док су имали среће да Ливерпул није постигао више од тог једног гола јер су везане шансе машали Нуњез и Собослај.

Гол за госте је у 23. минуту постигао Луис Дијаз на асистенцију Дарвина Нуњеза.

Друго полувреме донело је велики преокрет.

У 50. минуту млади штопер Ливерпула Џарел Кванса послао је лошу лопту ка Ван Дајку, њу је пресекао Бруно Фернандеш, који је скоро са пола терена из прве шутирао и изненадио истрчалог Келехера на голу Ливерпула.

Коби Маино је у 67. минуту донео вођство Јунајтеду после асистенције Ван Бисаке, након чега је кренула тотална опсада фудбалера Ливерпула.

Јунајтед је некако издржао све до 84. минута, када је после продора Елиота, Ван Бисака скривио пенал, који је у гол претворио Мохамед Салах.

Ливерпул је нападао до последњег звиждука, а велику шансу у судијској надокнади пропустио је Луис Дијаз, био сам испред гола, али га је пребацио.