Стојковић у надокнади донео важну победу Партизану на "крову"

Фудбалери Партизана савладали су екипу Вождовца на "крову" резултатом 3:2 у мечу 28. кола Суперлиге Србије.

Партизан је на тај начин смањио заостатак у односу на Црвену звезду на само један бод, уз утакмицу више.

Црно-беле је у вођство довео Самед Баждар у 40. минуту одличним ударцем након одбитка после гужве у шеснаестерцу домаћих. То је Баждару био други гол на другом везаном мечу, након што је био једини стрелац у прошлонедељном тријумфу над Спартаком.

У другом полувремену је Вождовац заиграо много боље, што им се исплатило у 57. минуту када је Михајло Нешковић из једанаестрца који је сам изборио поравнао резултат.

Партизан је потом поново прешао у иницијативу и успео да још једном поведе у 74. минуту преко Александра Филиповића који је главом савладао Андрију Катића.

Међутим у 80. минуту домаћи су поново изједначили, овога пута преко Џуниора Флемингса ког је одлично упослио Нешковић.

Имао је Вождовац још неколико шанси да у потпуности преокрене резултат, али су нападачи домаћих били непрецизни, што је Партизан искористио да дође до победе у завршници.

После једног контранапада лопта је дошла до Аранђела Стојковића који је феноменалним ударцем матирао Катића и донео победу црно-белима.

У наредном колу Партизан дочекује Нови Пазар, док ће Вождовац гостовати у Нишу код екипе Радничког.