Болоња убедљива против Салернитане, реми Каљарија и Вероне

Фудбалери Болоње победили су на свом терену екипу Салернитане са 3:0 у утакмици 30. кола италијанске Серије А. Каљари и Верона ремизирали су 1:1, а истим резултатом завршио се и дуел Сасуола и Удинезеа.

Болоња опстаје на четвртој позицији која води у Лигу шампиона.

Домаћи тим претио је од првог до последњег минута, а до првог поготка стигао је у 14. минуту када је мрежу ривала затресао Орсолини спектакуларним поготком.

Салемакерс је предност екипи дуплирао у 44. минуту када је са ивице шеснаестерца упутио јак ударац, а Костил је био потпуно немоћан.

Болоња је наставила да напада, али је на трећи гол чекала судијску надокнаду. Ликојанис је искористио добро додавање Салемакерса на ивици шеснаестерца, направио је додатни простор и погодио за коначних 3:0.

Једину озбиљну шансу Салернитана је имала у 80. минуту али је Кандревин шут рутински одбранио Раваљиа.