Ливерпул после преокрета надиграо Брајтон у Премијер лиги

Фудбалери Ливерпула победили су Брајтон резултатом 2:1 (1:1) на свом терену у мечу 30. кола Премијер лиге. Домаћини су до победе дошли после резултатског преокрета у другом полувремену.

Иако је Ливерпул важио за великог фаворита, гости су одлично ушли у меч и повели већ у другом минуту игре голом Дaнија Велбека.

Даље се одвијао врло равноправан дуел, а домаћини су успели да дођу до изједначења у 27. минуту поготком Луиса Дијаза са колико се отишло на полувреме.

У наставку домаћини преузимају иницијативу, а победу екипи са Енфилда је донео Мохамед Салах у 65. минуту.

Интересантан је податак да је Ливерпулу ово већ седми меч у овој сезони који је успео да добије после резултатског преокрета чиме су уписали још један рекорд у клупску историју.

Ливерпул се налази на првом месту на табели Премијер лиге са 67 бодова из 29 утакмица, а у наредном колу на свом терену дочекаће Шефилд јунајтед.

Фудбалери Брајтона су тренутно на деветој позицији на табели Премијер лиге са 42 бода, а у наредном колу гостоваће Брентфорду.

У последњој утакмици 30. кола снаге ће одмерити Манчестер сити и Арсенал.