Бајерн све даље од одбране титуле, пораз од Борусије и 13 бодова мање од Бајера

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су као гости екипу Бајерна са 2:0 у утакмици 27. кола немачке Бундеслиге.

Бајерн је све даље од одбране титуле будући да сада има чак 13 бодова мање од првопласираног Бајера, а до краја је остало само седам кола.

Борусија је повела већ у 10. минуту голом Адејемија на асистенцију Бранта.

Иако је домаћи тим нападао до полувремена и имао неколико прилика за изједначење, резултат је ипак остао непромењен.

Других 45 минута протекли су у знаку Бајерна, који је контролисао лопту на средини терена и покушавао да створи гол-шансу, али Борусија је успела да се одбрани.

Гости су други пут мрежу Улриха затресли у 83. минуту, стрелац је био Ријерсон.

Хари Кејн постигао је у 89. минуту погодак, који је поништен због недозвољене позиције.

Полиција у Минхену појачала је мере безбедности пред меч због претњи које су се појавиле на интернету, иако, како напомињу у полицији, нису откривени никакви конкретни планови за напад.

Саопштење објављено на друштвеној мрежи X уследило је након што је у петак пропагандни канал Исламске државе Сарх ал-Килафах објавио фотографију са метама постављеним изнад фудбалских навијача испред Алијанц арене.

Поред њега је арапским писмом написано „после утакмице“, преноси немачки Билд. Три сата пре утакмице, око 400 полицајаца вршило је насумичне провере на излазу из станице метроа Фротманинг (око десет минута хода од арене), проверавали су лична документа и претресали људе и њихове торбе.

Полиција је саопштила да су провере вршене рутински, а не из неког конкретног разлога.