Реми Челсија и Барнлија, Тотенхем после преокрета бољи од Лутона

Фудбалери Челсија ремизирали су са Барнлијем 2:2 у утакмици 30. кола енглеске Премијер лиге. Тотенхем је после преокрета надиграо екипу Лутона 2:1, док су 3:3 ремизирали Шефилд и Фулам.

Фудбалери Челсија нису успели да искористе играча више којег су имали од 40. минута и упишу победу.

Домаћин је затресао мрежу Мурића већ у 20. минуту, али је гол Диасија поништен после ВАР интервенције због играња руком.

У 40. минуту, Асињон је скривио једанаестерац направивши старт којим је зарадио други жути картон, а Кол Палмер је четири минута касније био ефикасан са беле тачке.

Већ по почетку другог дела, у 47. минуту Кулен је са ивице једанаестерца оштрим шутем савладао Петровића. Челси је од тог тренутка заиграо још агресивније, контролисали су лопту скоро 80 одсто времена, а Мурић је константно био изложен шутевима које је успевао да брани.

Рахим Стерлинг је у 78. минуту пронашао Кола Палмера који се нашао на доброј позицији у право време, па је донео нову предност домаћину.

Барнли је само три минута касније успео да поравна на 2:2 и стави тачку на утакмицу.

Тотенхем наставља борбу за Лигу шампиона

Тотенхем је после преокрета надиграо екипу Лутона 2:1 чиме наставља борбу за најелитније европско клупско такмичење.

Лутон је повео голом који је Тахит Чонг постигао у трећем минуту.

Домаћин је после примљеног гола у потпуности контролисао утакмицу. Иако су имали пар добрих прилика у првом делу, на полувреме су отишли без промене резултата.

Тотенхем је до поравнања стигао аутоголом Исе Кабореа у 51, док му је победу донео Сон у 86. минуту.