Млада фудбалска репрезентација Србије поражена од Северне Ирске

Млада фудбалска репрезентација Србије (У21) поражена је од Северне Ирске резултатом 1:2 у мечу седмог кола групе Ф квалификација за Европско првенство играном у Лесковцу. Србија тренутно има 13 бодова из седам утакмица и налази се на трећем месту у групи.

Орлићису први повели голом капитена Стефана Митровића у 40. минуту али су гости у наставку успели да начине резултатски преокрет и дођу до победе.

Крилни нападач Вероне је био стрелац на другом узастопном мечу државног тима, а асистент му је био Алекса Матић.

Преокрет гостију креирао је везиста Џастин Девени. Везиста Кристал Палаа је био двоструки асистент, прво Чарлију Алену у 56, а затим и Крејгу Фаркуару у 70. минуту.

Србија сад има 13 бодова из седам утакмица и налази се на трећем месту.

Украјина има 18, а Енглеска 15 бодова, али из шест одиграних утакмица.

Директан пласман на Европско првенство обезбедиће девет победника група и три најбоље другопласиране селекције.

Шест слабијих другопласираних ће у бараж, а три победника бараж дуела ће на ЕП. Континентални шампионат одржаће се следеће године у Словачкој.

Млада репрезентација Србије ће у мечу наредне рунде гостовати Украјини 6. септембра.