Леверкузен бољи од Фрајбурга, Борусија убедљива против Ајнтрахта

Фудбалери Бајер Леверкузена победили су у гостима екипу Фрајбурга резултатом 3:2 у мечу 26. кола Бундеслиге. У другој вечерашњој утакмици фудбалери Борусије убедљиво су надиграли Ајнрахт са 3:1 на свом терену и попели се на четврту позицију табеле.

Бајер Леверкузен тријумфално наставља пут ка трофеју Бундеслиге, док је Фрајбург уписао 11. пораз у досадашњем делу немачког националног првенства.

Голове за Бајер постигли су Флоријан Вирц у другом, Адам Хложек у 40. и Патрик Шик у 53. минуту.

Стрелци за домаћи тим били су Рицу Доан у 10. и Јаник Кајтел у 79. минуту.

Бајер је тријумфом против Фрајбурга стигао до 22. победе у Бундеслиги. Клуб из Леверкузена се налази на првом месту на табели са 70 бодова, док је Бајерн из Минхена други са 60. Фудбалери Фрајбурга су девети на табели немачког првенства са 33 бода.

Екипа из Леверкузена ће у наредном колу на свом терену дочекати Хофенхајм, док ће Фрајбург гостовати код Борусије у Менхенгладбаху.

У другом вечерашњем мечу Ајнтрахт је на гостовању у Доортмунду успео да пружи равноправан отпор домаћину током већег дела меча и чак су повели на самом почетку.

Легенда Ајнтрахта Марио Геце је у 13. минуту сјајним шутом са 17 метара затресао мрежу домаћина за 1:0.

Домаћи су изједначили у 33. минуту голом Карина Адејемија за изједначење ос 1:1с, а у наставку утакмице Борусија преузима иницијативу и мрежа екипе из Франкфурта тресла се још два пута.

Искусни Матс Хумелс је у 81. минуту голом главом крунисао иницијативу „милионера“, а Емре Џан је у судијској надокнади са беле тачке поставио коначан резултат.

Борусија је сада четврта на табели са 50 бодова и несмањеним интензитетом наставља потеру за местом које следеће сезоне води у Лигу шампиона, а Ајнтрахт остао на 40 и тренутно је шестопласирани у првенству Немачке.

Борусија у следећем колу, које је на програму 30. марта, гостује Бајерну, а Ајнтрахт ће угостити Унион Берлин.