Милан надиграо Верону на гостовању

Фудбалери Милана победили су екипу Вероне у гостима резултатом 3:1 у мечу 29. кола Серије А и ојачали другу позицију на табели.

Тим Милана је од самог стрта меча преузео иницијативу и оправдао назив фаворита, а домаћини су успевали да пруже отпор до финиша првог полувремена.

Голове за "росонере" постигли су Тео Ернандез у 44, Кристијан Пулишић у 50. и Самјуел Чуквуезе у 79. минуту. Једини стрелац за домаћи тим био је Тијани Нослин у 64. минуту.

Српски фудбалер Дарко Лазовић био је стартер у екипи Вероне, али је замењен у 57. минуту, а уместо њега у игру је ушао још један српски фудбалер Стефан Митровић.

Нападач Милана и српски репрезентативац Лука Јовић преседео је цео меч на клупи за резерве.

Фудбалери Милана се тренутно налазе на другом месту на табели Серије А са 62 бода, док је Верона на 15. позицији са 26. поена.

Фудбалери Милана ће у наредном колу италијанског првенства гостовати Фиорентини, док ће Каљари дочекати Верону.

У првој данашњој утакмици 29. кола Серије А Ђенова је на гостовању у Торину успела да одоли нападима Јувентуса и избори реми без голова.

А бодове су поделили и Наполи са првопласираним Интером одигравши нерешено 1:1 у последњој вечерашњој утакмици 29. кола.