Фудбалери Челсија у надокнади времена дошли до полуфинала ФА купа

Фудбалери Челсија пласирали у се у полуфинале ФА купа, пошто су на свом терену у четвртфиналу овог такмичења савладали Лестер са 4:2.

Челси је после првог полувремена водио са 2:0 али се гости нису предавали и успели да у наставку дођу до изједначеда да би се тек у завршници у судијској надокнади дошло до победника.

Лондонски клуб је на самом почетку меча преузео иницијативу и повео голом Марк Кукуреља у 13. минуту, а само десетак минута касније Рахим Стерлинг није искористио пенал да увећа вођство али је то учинио Кол Палмер поготком у првом минуту надокнаде првог полувремена.

Лестер се није предавао и у другом полувремену се вратио у игру смањивши на 2:1 у 51. минуту аутоголом Аксела Дисасија, а на 2:2 је изједначио Стефи Мавидиди у 62. минуту.

Челси је до победе стигао у финишу меча. Победу лондонском тиму донели су Карни Чуквуемека у другом минуту надокнаде и Нони Мадуеке у осмом минуту надокнаде.

Српски голман Ђорђе Петровић био је на клупи за резерве у екипи Челсија.

У јучерашњим мечевима пласман у полуфинале ФА купа изборили су Манчестер сити и Ковентри.

У последњем четвртфиналу ФА купа играју Манчестер јунајтед и Ливерпул.