Бајерн убедљив против Дармштата

Фудбалери Бајерн Минхена победили су Дармштат са убедљивих 5:2 у утакмици 26. кола немачке Бундеслиге.

Бајерн је контролисао темпо игре од првог до последњег минута, али је домаћа екипа прва ипак стигла до гола. Дармштат је повео поготком Скаркеа у 28. минуту, а у предности су били непуних 10.

Екипа Томаса Тухела до изједначења долази у 36. минуту када је Мусијала на асистенцију Кејна затресао мрежу домаћина.

Да Бајерн на полувреме оде са вођством потрудио се Хари Кејн, који је у првом минуту судијске надокнаде постигао гол за Баварце.

Других 45 минута протекли су у потпуној доминацији гостију.

Мусијала постиже свој други погодак на мечу у 64. минуту, а Бајерну доноси великих два гола предности. Серж Гнабри у 74. погађа за великих 1:4, а "петарду" за госте оверава Тел у трећем минуту судијске надокнаде.

Гости су два минута касније преко Вилхелмсона ублажили пораз, па је утакмица завршена 5:2 у корист тима из Минхена.