Реал савладао Осасуну, Мајорка минималцем боља од Гранаде

Фудбалери Реал Мадрида победили су у гостима Осасуну 4:2 у 29. колу шпанске Примере.

Реал одржава прву позицију у шпанском првенству, први је са 72 бода, има десет више и утакмицу више од другопласиране Ђироне.

Стрелци за Реал били су Винисијус Жуниор у четвртом и 64, Дани Карвахал у 18. и Брахим Диас у 61. минуту. Голове за Осасуну постигли су Анте Будимир у седмом и Икер Муњос у првом минуту судијске надокнаде.

У наредном колу Реал ће дочекати Атлетик Билбао, док ће Осасуна гостовати код Алмерије.

Мајорка сигурна против Гранаде

Фудбалери Мајорке победили су на свом терену Гранаду са 1:0. Једини гол на мечу, вредан три бода, постигао је Антонио Раиљо у 85. минуту.

Предраг Рајковић и Матија Настастић одиграли су цео меч за домаћи тим, док је Немања Радоњић у игру ушао у 59. минуту.

Мајорка је уписала шесту победу од почетка сезоне и 14. је на табели са 30 бодова, док је Гранада претпоследња са 14 освојених бодова.

У наредном колу, Мајорка гостује Валенсији, а Гранада екипи Кадиса.