Бајер Леверкузен наставио победнички низ, Ајнтрахт славио после преокрета

Тим Бајера из Леверкузена надиграо је Волфзбург са 2:0 на свом терену чиме су одржали предност од десет поена на челу табеле у односу на првог пратиоца и браниоца титуле Бајерн. На свом терену је славио и Ајнтрахт надигравши Хофенхајм са 3:1, а Фрајбург је на гостовању савладао Бохум са 2:1 у данашњим утакмицама 25. кола Бундеслиге.

Фудбалери Бајера из Леверкузена наставили су победничку серију и надигравши Волзбург дошли до шесте победе у низу.

Посао домаћинима је био олакшан већ у 28. минуту када је Мориц Јенц добио други жути картон (први је добио у 12. минуту) па су у наставку имали играча више и преузели потпуну иницијативу.

Десетак минута касније Нејтан Тела је постигао гол за вођство од 1:0 после асистенције Грималда, а питање победника потпуно је решено у 86. минуту када је Флоријан Вирц погодио после паса Паласиоса за коначних 2:0.

Леверкузен има 67 бодова, а укупно су остварили 21 победу од старта сезоне, немају ниједан пораз и све указује на то да ће коначно прекинути 11-годишњу доминацију минхенског Бајерна.

Фудбалери Ајнтрахта су на свом терену надиграли Хофенхајм са 3:1 после преокрета у другом полувремену, а томе је допринело и то што је тим гостију остао и без два играча због искључења.

Хофенхајм је добро почео меч и повео већ у 6. минуту игре поготком Американца Џона Брукса али је управо он искључен из игре само петнаестак минута касније због преоштрог стрта.

У наствку домаћини са играчем више постепено преузимају иницијативу и у 32. минуту долазе до изједначења поготком Робина Коха за 1:1 са колико се отишло на полувреме.

Већ на старту другог полувремена у 50. минуту Дини Ебимбе постиже погодак за 2:1 да би потом у 64. решио победника новим поготком за 3:1.

Други искључени играч код Хофенхајма био је турски штопер Озан Кабак. Играо се 78. минут због другог жутог картона и више није било дилеме о победнику.

Тим Фрајбурга је надиграо Бохум са 2:1 на гостовању одличном игром Аустријског нападача Михаела Грегорича који је прво у 36. минуту асистирао Егштајну за вођство од 1:0 да би у 53. минуту постигао и други гол уа убедљиво вођство гостију.

У наставку домаћини успевају само да постигну почасни погодак у 62. минуту шутом Ордетса и то је било све.