Манчестер јунајтед сигуран против Евертона уз рекорд Фернандеса

Фудбалери Манчестер јунајтеда надиграли су Евертон са 2:0 пред својим навијачима у првој данашњој утакмици 28. кола Премијер лиге. “Црвени ђаволи“ су убедљиву победу обезбедили већ у првом полувремену.

Почетак меча обележио је равноправан дуел у коме су гости већ у другом минуту имали одличну прилику, али ју је Амаду Онана пропустио, да би у 12. минуту домаћини повели после досуђеног једанаестерца, а капитен Јунајтеда Бруно Фернандес се уписао у историју клуба.

Постигао је водећи погодак и постао најбољи извођач пенала у клубу свих времена јер је успео да реализује чак 29 погодака из 33 покушаја.

Интересантно је да су домаћини до убедљивог вођства дошли после другог једанаестерца у 36. минуту, али је овога пута стрелац био Маркус Рашфорд, а оба пенала је одличном игром изборио Аргентинац Алехандро Гарначо.

У наставку, гости нису успели да промене резултат, а домаћини су готово рутински одржали предност за коначну победу којом су прекинули серију пораза после изгубљених мечева од Манчестер ситија и Фулама.

Јунајтед је тренутно шести на табели са 47 бодова, док је Евертон на 16. позицији са само 25 бодова из 28 утакмица.

У Борнмуту је домаћи тим успео против Шефилд Јунајтеда одигра нерешено са 2:2 иако су гости повели у мечу и запретили да приреде изненађење, а бодове су поделили Кристал Палас и Лутон одигравши 1:1.

На свом стадиону славио је Вулверхемптон надигравши Фулам са 2:1, а у стартној постави Фулама био је српски репрезентативац Саша Лукић који је замењен у 70. минуту.