Победа за светски рекорд - Звезда 122 утакмице у низу непоражена на свом терену

Фудбалери Црвене звезде савладали су Младост из Лучана 3:1 у дуелу 18. кола Суперлиге Србије. Црвено-бели су уписали 122. меч без пораза на свом стадиону чиме су оборили рекорд Реала из Мадрида.

Победа за светски рекорд - Звезда 122 утакмице у низу непоражена на свом терену Победа за светски рекорд - Звезда 122 утакмице у низу непоражена на свом терену

Звезда је стигла до бројке од 122 меча без пораза на свом стадиону, низ траје од априла 2017. године када су црвено-бели поражени од Партизана.

Претходни непобедиви низ од чак 121 утакмице имали су фудбалери Реал Мадрида од 1957. до 1965. године.

Поред тога, израелски стручњак Барак Бахар је 25. пут предводио Црвену звезду у званичним мечевима и уписао 17. тријумф од како је преузео клупу црвено-белих.

Звезда је отвореном игром започела дуел 18. кола Суперлиге против Младости. Нападачка игра је крунисана већ у осмом минуту голом Александра Катаија из пенала, претходно је Александар Варјачић одиграо руком унутар свог шеснаестерца.

Младост је два минута након примљеног, постигла изједначујући гол. Стрелац је био Урош Сремчевић, одличном кретњом унутар шеснаестерца. Поред два искусна штопера Уроша Спајића и Александра Драговића успео је да главом постигне погодак.

Звезда је након примљеног гола заиграла офанзивније, али интензитет је трајао изузентно кратко. Гостујући играчи су одлично пратили кретњу домаћих и били изванредни у игри иза лопте. Нису дозвољавали протрчавања крилних играча што је највећа заслуга одличног скаутинга, односно везног реда екипе из Лучана.

До краја полувремена није било већих прилика, те се на петнаестоминутну паузу отишло ремијем 1:1.

Звезда је у наставку појачала темпо и већ у уводним минутима другог дела направила сјајне акције, али није било довољно концентрисаности код нападача црвено-белих како би стигли до предности.

Фудбалери Младости су у већем делу другог полувремена били дефанзивно оријентисани, што им на крају није донело резултат. Приморани да се бране, успевали су до 68. минута када је на сцену ступио млади Јован Мијатовић.

Нападач Звезде је одличним ударцем са ивице шеснаестерца постигао други, односно нови водећи погодак.

Агресивна поставка Звезде донела је резултат и у 88. минуту, када је Инбом Хванг био прецизан након асистенције Мијатовића иза леђа унутар шеснаестерца.

Хвангу је то био први гол у дресу Звезде.

Звезда тренутно има 43 бода, исто као и првопласирани Партизан, који у понедељак гостује у Нишу код Радничког.

Звезда ће у наредном колу играти против Спартака у Суботици, док ће Младост дочекати Напредак.

Крај меча, Црвена звезда - Младост Лучани 3:1

Црвена звезда је савалдала Младост из Лучана.

90' Још три минута игре

На стадиону "Рајко Митић" биће одиграно још три минута.

88' ГОЛ! Хванг постиже први гол у дресу Звезде

Инбом Хванг је постигао први гол у дресу Црвене звезде. Одлична акција Хванга и Јована Мијатовића који се уписује у листу асистената на мечу.

Корејац је додао лопту Мијатовићу с десне стране терена, а потом протрчао иза леђа младом нападачу који га је упослио без гледања, а онда је Хванг сјајним ударцем постигао погодак.

86' Ендиај уместо Лучића

У тиму Звезде Шериф Ендиај ће одиграти дуел до краја уместо Владимира Лучића.

85' Звезда без проблема у игри

Игра фудбалера Звезде умногоме зависи од противничке која је пасивна, тј. недовољно агресивна.

80' Двострука промена у Младости

Тренер Сивић је направио двоструку промену, Марко Мирић и Александар Варјачић су изашли, а уместо њих ће играти Јован Ћирић и Милош Дивац.

78' Збрка око гола Младости

Екипа Звезде је креирала сјајну акцију коју је Олајинка покушао да крунише голом, међутим Никола Лековић је практично с гол линије избацио лопту.

Претходно је Саша Стаменковић лоше реаговао, те му је лопта прошла испод руку.

75' Звезда новим нападима прави проблеме Младости

Звезде и након другог постигнутог гола не престаје са офанзивном игром. Младост се брани и не одустаје од тог начина игре који јој не доноси резултат.

Црвено-бели непрестаним комбинацијама олако стижу до шеснаестерца екипе из Лучана, али им је потребна већа концентрација за ефикасну завршницу.

Домаћи фудбалери су доживели велико растерећење након гола Мијатовића.

Детаљ са терена

Коста Недељковић приликом центаршута
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

71' Нове промене

Младост: Владимир Радивојевић улази у игру, а Филип Жунић је изашао са терена.

Црвена звезда: Александар Катаи, стрелац првог гола је напустио терен, а наставиће са игром Гејлор Канга.

68' ГОЛ! Мијатовић доноси нову предност Звезди, 2:1

Јован Мијатовић је постигао нови гол за Звезду. Одличним ударцем са ивице шеснаестерца постигао је ефектан погодак. Велику заслугу за погодак Мијатовића има и Владимир Лучић који је својом упорношћу направио притисак играчима Младости и допринео да лопта дође до Мијатовића.

Звезда статистички боља, резултат нерешен

Звезда је до 60. минута забележила чак 65% поседа лопте, а поред тога уписали су 85 напада, док је Младост направила 30 мање.

61' Промена у тиму Младости

Томислав Сивић је направио прву промену у тиму. Марко Величковић је изашао из игре, а Доналд Молс је ушао на терен.

58' Добра шанса за Звезду, али је Лучић био непрецизан

Успео је Владимир Лучић да дриблингом створи простор за шут, међутим, с ивице шеснаестерца је упутио ударац ка голу Стаменковића, али је лопта завршила далеко изнад пречке.

55' Младост одолела нападима Звезде

Младост је успела да отклони опасност од напада црвено-белих, након десетоминутних акција фудбалера Црвене звезде.

52' Повукли су се фудбалери Младости

Екипа Младости је за разлику од првог дела игре изузетно повучена. Примера ради, игра иза лопте првом полувремену им је доносила резултат, али се у другом делу меча налазе дубоко на своју половину терена где чекају играче црвено-белих да погреше.

Утакмица се од почетка другог дела игре одвија само у једном правцу, Звезда напада, Младост се брани.

50' Звезда боља на почетку другог полувремена

Фудбалери Звезде су заиграли офанзивно на почетку другог полувремена, Коста Недељковић је изузетно офанзивно постављен и покушава продорима по десној страни да направи проблеме Младости.

Недељковић, Кнежевић и Мијатовић улазе у игру

Тренер Звезде Барак Бахар направио је троструку промену пре почетка другог полувремена.

Тројица фудбалера из омладинске школе Црвене звезде, Коста Недељковић, Јован Мијатовић и Никола Кнежевић улазе у игру.

Поменути играчи ће заменити Стефана Митровића, Османа Букарија и Срђана Мијаиловића.

Звезда ће у наставку играти са двојицом истурених нападача, Олајинком и Мијатовићем.

У екипи Младости нема промена.

Крај првог полувремена, Црвена звезда - Младост Лучани 1:1

Завршено је прво полувреме утакмице између Црвене звезде и Младости из Лучана. Резултат је нерешен 1:1.

Меч је почео отвореном игром оба тима, што се испоставило плодоносним у првих 10 минута игре. Звезда је голом Александра Катаија из пенала стигла до предности у осмом минуту, а Младост је недуго потом поравнала резултат поготком Уроша Сремчевића.

Након изједначења, ритам игре је опао, било је неколико прилика на обе стране, али недовољно добрих да би се угрозио гол Омрија Глазера или Саше Стаменковића.

Звезди недостаје агресивност у нападу, док је Младост неорганизована у фази офанзивне игре.

Црвено-бели су током првог дела игре упутили осам шутева, од чега је пет завршило у оквир гола тима из Лучана, док је Младост упутила само три шута, али су сви завршила у оквир гола екипе из Београда.

48' Катаи шаље лопту поред гола

Дуго је трајала акција Звезде, а Катаи је након центаршута Митровића са десне стране проследио лопту поред леве стативе гола Младости.

45' Још три минута игре у првом полувремену

Играће се још три минута у првом полувремену.

Ритам игре је након изједначења Младости потпуно опао, Звезда игра без велике агресивности у нападу, док тим из Лучана тешко долази до гола црвено-белих.

Игра се углавном одвија на средини терена. Фудбалери Младости су одлични иза лопте, недозвољавају протрчавања крилним фудбалерила Звезде, али су у нападу веома лоше организовани.

Поред Стаменковића и Мирић је наступао за црвено-беле

Крагујевчанин Марко Мирић је као и Стаменковић наступао за Звезду, али у периоду 2012/2013.

Мирић је међу црвено-беле стигао из суботичког Спартака, а партије у том клубу су га препоручиле за наступе у репрезентацији. Дебитантски наступ за национални тим имао је против Бугарске у Софији 17. новембра 2010. у пријатељском сусрету.

Мирић за Младост наступа од 2022. године.

Архивска фотографија, Марко Мирић

37' Настављен је дуел

Спајић је устао, без већих последица и наставиће игру.

35' Прекид због оштрог старта

Срђан Мијаиловић и Урош Спајић су се сударили, а између њих је био Урош Сремчевић из Лучана. Спајић је пао на терен, а судија Лукић је зауставио игру.

33' Жути картон за Драговића

Судија Лукић је доделио жути картон капитену Звезде Драговићу за прилично оштар старт на средини терена над младим Сремчевићем.

30' Спорији ритам игре

Последњих 10 минута игре обележено је прекидима и спором игром тимова. Звезда је стварала полушансе, али није успевала да дође до гола екипе из Лучана, док је Младост преко крилних играча, најчешће преко Сремчевића покушавала до продре до гола.

Готово све креације завршаване су без праве гол прилике.

Сремчевић прави велике проблеме Звезди

Урош Сремчевић рођен је 2006. године у Крагујевцу где је и почео каријеру.

Наступао је за национални тим Србије у категоријама до 15, 16, 17 и 19. година.

Сремчевић је у млађе категорије Младости стигао из матичног Радничког те је најпре играо за кадете лучанског клуба.

Дебитовао је за први тим у последњем колу такмичарске 2021/22. у Суперлиги Србије, заменивши на терену Лазара Селенића у другом полувремену сусрета са суботичким Спартаком.

Прошле сезоне одиграо је 11 мечева за Младост.

Укључујући и гол против Звезде, Сремчевић је уписао три поготка у овој сезони Суперлиге Србије.

Dusan Milenkovic/Starsport.rs

Младост стара 71 годину

Фудбалски клуб Младост из Лучана оформљен је у пролеће 1952. године као члан истоименог спортског друштва.

Највећи успех у историји клуба Младост је остварила у сезони 2016/17. када су својили четврто место у Суперлиги Србије и први пут су обезбедили учешће у Европи.

Дебитантски наступ у европском такмичењу имали су против Интера из Бакуа у првом колу квалификација за Лигу Европе.

Неискуство Лучанаца у Европи резултирало је да је Интер прошао даље јер је у Лучанима победио 3:0, а затим на домаћем терену 2:0.

18' Одлична кретња фудбалера Младости

Екипа из Лучана је одлично припремила утакмицу, сјајном кретњом и одличном игром на средини терена покушавају да дођу до гола.

Фудбалери Звезде делују као да имају стрпљења за игру гостију и покушавају да преко контранапада дођу до противничког шеснаестерца.

14' Смирена игра

Звезда је након примљеног гола покушала да брзо дође до новог вођства, али су је у томе омели противнички фудбалери одличним реакцијама на средини терена.

Играчи Младости одлично прате црвено-беле и често померају тежиште игре с једне на другу страну терена.

10' ГОЛ! Младост узвратила, 1:1

Сремчевић је донео изједначење екипи из Лучана. Сјајном реакцијом између Драговића и Спајића, млади нападач Младости је главом постигао гол.

Жарко Удовичић је послао прецизну лопту с десне стране терена, а Сремчевић је показао одличан нападачки инстинкт.

Узбудљив почетак меча у Београду.

8' ГОЛ! Катаи прецизан са 11 метара, 1:0

Александар Катаи је довео у предност Црвену звезду, прецизним ударцем из пенала. Послао је лопту у леву страну, а Стаменковић је остао у месту.

6' Пенал за Звезду

Након центаршута Хванга лопта је погодила у руку Варјачића који је био унутар шеснаестерца.

4' По једна прилика на обе стране

Утакмица је почела отвореном игром оба тима. Екипа Младости је упутила шут већ у другом нападу, док је Звезда потом узвратила преко Хванга чији је ударац зауставио Саша Стаменковић, голман лучанске екипе.

Бахар тражи 17. победу на клупи Звезде

Израелски стручњак Барак Бахар 25. пут предводи Црвену звезду у званичним мечевима и покушаће да дође до 17. тријумфа од како је преузео клупу црвено-белих.

Подсећања ради, Бахар је са Звездом потписао трогодишњи уговор.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Почео је меч

Ударац са центра извели су фудбалери Младости чиме је отпочео сусрет у Београду између лучанске екипе и Црвене звезде.

Играчи излазе на терен

Играчи оба тима предвођени судијом Лукићем и капитенима Александром Драговићем и Иваном Милошевићем излазе на терен стадиона "Рајко Митић".

Све је спремно за почетак

Резервни играчи оба тима полако излазе терен, а након тога уследиће ход првотимаца ка центри игралишта.

Саша Стаменковић спона Младости и Звезде

Голман лучанске Младости Саша Стаменковић некада је био чувар мреже црвено-белих из Београда.

Стаменковић је био део Црвене звезде у периоду од 2008. до 2011. године, а каријеру је започео у родном Лесковцу у Дубочици.

Велики траг оставио је између осталих клубова и у Нефчију из Бакуа где је бранио мрежу азербејџанског великана од 2011. до 2015. године.

Стаменковић је рођен 1985. године, а фудбалом је почео да се бави у Јединству из Грделице и то као играч на позицији штопера и нападача. Тек је у 17. години почео да брани.

Састави тимова

Тренер црвено-белих Барак Бахар определио се за следећи састав:

Црвена звезда: Глазер – Митровић, Спајић Драговић, Николић – Мијаиловић, Хван – Букари, Катаи, Лучић - Олајинка.

Звезда ће играти без класичног бека, те је извесно да ће црвено-бели играти и са тројицом позади.

С друге стране Томислав Сивић је извео најјачи састав за меч против Звезде:

Младост Лучани: Стаменковић – Ћирковић, Догнимани, Лековић, Милошевић, Мирић, Удовичић, Варјачић, Величковић, Жунић - Сремчевић.

Звездина најава утакмице

Лукић дели правду на утакмици

Главни судија меча биће Лазар Лукић, а помагаће му Бојан Бановић и Драган Богићевић, четврти судија биће Јован Шегрт.

Делегат суђења је Марко Михајловић, а за контролора суђења одабран је Илија Брдар.

Из ВАР собе на терен ће мотрити Јелена Цветковић и Милица Миловановић.

Звезду победа води до светског рекорда у броју победа на свом терену

Фудбалери Звезде ће у 18. колу Суперлиге пробати да упишу 122. меч без пораза на стадиону "Рајко Митић", чиме би оборили рекорд Реала из Мадрида.

Низ непобедивости шпанског клуба трајао је од 1957. до 1965, док серија црвено-белих траје од априла 2017. године.

Серија непоражености појединих клубова:

Реал Мадрид 1957–1965 (121)

Црвена звезда 1998–2004 (96)

ПСВ 1983–1989 (93)

Нант 1976–1981 (92)

Форме ривала

Црвена звезда се налази на другом месту Суперлиге Србије, док је Младост на петој позицији. Црвено-бели имају три бода мање од првопласираног Партизана.

Тим тренера Томислава Сивића прикупио је 25 бодова уз гол разлику од 18 датих и 20 примљених голова на 16 одиграних утакмица. Младост је остварила седам победа, пет пораза и четри ремија. На последњих пет сусрета Младост је убележила три победе, један реми и један пораз.

Звезда је након ремија са ТСЦ-ом уписала четири везана тријумфа.

Звезда успешнија у међусобним дуелима

Фудбалери Црвене звезде и лучанске Младости одиграли су до сада 38 утакмица у свим такмичењима.

Црвено-бели били су успешнији на 31. мечу, пет дуела је завршено без победника, док је Младост тријумфовала у два сусрета.

Укупна гол разлика је 92:29 у корист Звезде. Први сусрет у овој сезони завршен је победом Звезде 4:1 у Лучанима.