Пешић у последњем минуту донео победу Ференцварошу против Чукаричког

Фудбалери Ференцвароша савладали су после преокрета екипу Чукаричког 2:1 у утакмици петог кола Групе Ф у Лиги конференција.

Ференцварош преокретом до победе против Чукаричког

Екипа Игора Матића храбро је ушла у утакмицу што је чини се затекло фудбалере гостију.

Чукарички је нападао из транзиције, а баш један такав напад био је кобан по екипу Дејана Станковића.

"Брђане" је после полуконре Лука Аџић довео у предност у 10. минуту пошто је након уласка у шеснаестерац лобом преварио голмана гостију.

У наставку полувремена, домаћин се повукао и чекао прилику из контре, а Ференцварош није озбиљније претио.

Дејан Станковић је већ на полувремену направио три измене, две у одбрани и једну у везном реду јер није био задовољан како су његови фудбалери били постављени приликом одбране контра напада.

Гости су доста одлучнији ушли у других 45. минута.

Ференцварош је контролисао посед лопте, шутирали су ка голу ривала, али нису били довољно добри у завршници јер је Чукарички играо доста добру одбрану.

Како се утакмица ближила крају, напади Ференцвароша су полако попустали, а домаћа екипа је све више претила.

Када се чинило да ће Чукарички освојити сва три бода, након једне гужве у шеснаестерцу у 83. минуту Захаријасен је донео поравнање гостима.

Од овог тренутка фудбалери мађарске екипе претили су све више, а онда је у последњем минуту након недосуђеног очигледног фаула за Чукарички Пешић је примио лопту пред шеснаестерцем, окренуо се и постигао гол за победу.

EPA-EFE/Zsolt Czegledi

Крај утакмице, Чукарички - Ференцварош 1:2

90+7' ГОООЛ, Пешић донео преокрет Ференцварошу

Александар Пешић је одлично примио дугу лопту на ивици шеснаестерца, окренуо се и још бољим шутем постигао ефенктан погодак.

90+4' Ивановић запретио

Фудбалер Чукаричког шутирао је врло снажно, али је лопта погодила голмана Дибуса, након чега је изашла у корнер.

90' Играће се седам минута судијске надокнаде

83' ГОООЛ, Ференцварош изједначио

Захаријасен користи гужву у шеснаестерцу и након асистенције Катоне постиже поравнавајући погодак.

Домаћа екипа је примила погодак у тренуцима када је изгледало да не постоји шанса да се то догоди.

65' Ференцварош прети

Гости имају потпуну иницијативу. Ференцварош има 60 одсто лопте у својим ногама и пет шутева ка голу Чукричког.

Домаћин још није претио екипи из Мађарске. Игор Матић још није ништа мењао у тактици и саставу.

56' Ференцварош агресиван од почетка полувремена

Добар ритам на отварању другог полувремена. Ференцварош је иступио и очекивано прави све већи притисак на одбрану Чукаричког која је концентрисана.

Полувреме, Чукарички води 1:0

Фудбалери са Бановог брда после првих 45 минута воде против Ференцвароша са 1:0.

34' Миран период игре

Ференцварош нема више иницијативу. Игра се махом на средини терена, са доста прекида и чврстом игром.

20' Чукарички се организовано брани

Српска екипа се после постигнутог гола повукла и препустила иницијативу противнику који не успевају да дођу до гола Филиповића.

Чукарички игра на својој позицији али стоје високо за шта екипа из Мађарске нема решење.

"Брђани" ће прилику тражити преко контре.

10' ГОООЛ, Чукарички води против Ференцвароша

Након полуконтре домаће екипе и неколико добрих додавања Лука Аџић је ушао по левој страни у шеснаестерац, а потом и надмудрио Дибуса.

Аџићу је ово првенац у Лиги конференција.

Почела је утакмица у Лесковцу

Стартна постава Ференцвароша

Станковић на терен излази са следећом поставом: Дибус, Макрецкис, Сисе, Абена, Рамирез, Сигер, Абу Фани, Закаријасен, Маркињос, Пешић и Траоре.

Стартна постава Чукаричког

Игор Матић се одлучио за следећих 11 играча: Филиповић, Станковић, Суботић, Ковачћевић, Тошић, Сисоко, Ковач, Ивановић, Миладиновић, Аџић и Цветковић

Чукарички прекинуо се рију лоших резултата

Пре пар дана у Суперлиги Србије против Радничког у Нишу Чукарички је тријумфовао са 2:0 чиме су прекинули низ од четири пораза у свим надметањима.

Екипа са Бановог брда игра за част, Ференцварош за нокаут фазу

Чукарички ће покушати да дође до првих освојених бодова, док екипа из Мађарске још увек може да се избори за прву позицију на табели.