Вест Хем у финишу утакмице стигао до победе над ТСЦ-ом, расплет у групи након последњег кола

Фудбалери ТСЦ-а поражени су од Вест Хема 1:0 у петом колу групне фазе Лиге Европе. Тим из Лондона је дошао до 12. бода, док ће екипа из Бачке Тополе у последњем колу против Олимпијакоса одлучивати о наступу у Лиги конференција или крају европске турнеје ове сезоне.

Вест Хем искористио тренутак непажње, ТСЦ против Олимпијакоса у Пиреју за Лигу конференција

Фудбалери ТСЦ-а забележили су трећи узастопни пораз у Лиги Европе, а у последњем колу Групе А против Олимпијакоса играће за прелазак у Лигу конференција.

Вест Хем је овом победом задржао прво место на табели са 12 бодова, а у стопу их прати Фрајбург, који је декласирао Олимпијакос 5:0, са истим бројем бодова. Грчки тим се налази на трећем месту са четири, а ТСЦ је последњи са једним бодом.

Последње коло донеће расплет у Групи А, будући да ће се састати Вест Хем и Фрајбург, односно Олимпијакос и ТСЦ. Први пар одлучиваће о позицији енглеске и немачке екипе са које ће наставити надметање у другорангираном европском такмичењу, док ће меч у Пиреју бити одлучујући за српски и грчки тим о преласку у Лигу конференција. ТСЦ-у ће бити потребна победа, а Олимпијакосу би одговарао и нерешен резултат.

ТСЦ је дуел против Вест Хема у Бачкој Тополи добро отворио, током првог дела игре приказао је завидан ниво организованости и био атрактивнији противник, односно ангажованији.

Вест Хем је играо у измењеном саставу, без Џерода Боувена и Мајкла Антонија, нападачког двојца. Ипак, без обзира на квалитет који са собом носе играчи Вест Хема, фудбалери ТСЦ-а су показали одличан приступ игри.

Прво полувреме је завршено без голова, а домаћа екипа је имала 18 напада, а од тога су направили осам изгледних прилика за поготком.

Други део меча Вест Хем је отворио сигурније, одличним додавањима стрпљиво су градили позицију за центаршутевима, али је тим ТСЦ-а био веома добро позициониран и с посебном пажњом су маркирали Томаша Соучека, једног од највиших играча тима из Лондона.

Утакмица је имала неколико ритмичних осцилација, а Вест Хем је искористио пад концентрације ТСЦ-а и то у финишу утакмице када је Корне са десне стране терена центрирао Соучеку који је искористио празан простор и смирено спровео лопту иза леђа голмана ТСЦ-а.

Последње коло групне фазе Лиге Европе на програму је 14. децембра.

Крај меча, ТСЦ - Вест Хем 0:1

Фудбалери ТСЦ-а поражени су од Вест Хема, голом Соучека у 89. минуту игре.

90' Још четири минута игре

89' ГОЛ! Соучек стрелац водећег гола за Вест Хем

Неопрезност и пад концентрације у дефанзиви искористио је Томаш Соучек који је након центаршута са десне стране спровео лопту у мрежу ТСЦ-а.

88' Лош центаршут резултовао изгубљеним нападом

Имао је ТСЦ сјајну прилику да са десне стране, близу шеснаестерца, упути центаршут, али су играчи Вест Хема мирно реаговали и избацили лопту.

87' Емерсон добио жути каротон

Емерсон је зарадио жути картон повлачењем Шоша. Створила се велика прилика за центаршут.

86' Шош уместо Ћирковића

Ћирковић се пожалио на повреду, а тренер Лазетић је реаговао променом и увео Шоша у игру.

Бенце Шош је некадашњи млади репрезентативац Мађарске и један од офанзивнијих фудбалера домаће екипе.

84' Стабилна игра на обе стране

Нема промене резултата. Стабилну игру приказују играчи обе екипе, с тим што су фудбалери ТСЦ-а дефанзивнији у овим тренуцима и чекају контранапад.

79' Измена у Вест Хему

Џонсон и Кресвел су напустили терен, а уместо њих ће играти Керер и Емерсон.

76' Трострука измена у ТСЦ-у

Пантовић, Вулић и Влалукин су ушли у игру, а играће уместо Миловановића, Кувељића и Радина.

У претходним минутима деловало је да је екипа Вест Хема агилнија.

74' ТСЦ ефикасно брани прекиде

Препознатљивост Вест Хема су прекиди, али су играчи ТСЦ-а, ако је судити на основу приказаног, веома добро скаутирали противничке намере и одлично реагују приликом сваког прекида.

Неуморни Ђаковац

Ифет Ђаковац је најагажованији фудбалер ТСЦ-а, на терену делује неуморно и предводи нападе домаће екипе.

67' Двострука измена у редовима Вест Хема

Мубама и Бенрама су изашли, а њих ће заменити Инг и Корне.

66' Вест Хем покушава дубоким лоптама да дође до гола

Екипа Вест Хема покушава центаршутевима преко крилних играча да додђе до гола, међутим у тој намери их ремете дефанзивци ТСЦ-а. Лопте се углавном пласирају до Томаша Соучека који је један од највиших играча гостујуће екипе.

63' Жути картон за Ћалушића

Судија Линдхаут је доделио жути картон Јосипу Ћалушићу који је направио фаул над Пакетом на средини терена, арбитар је дозволио предност, а потом доделио јавну опомену играчу ТСЦ-а.

58' ТСЦ заиграо покретљивије

Након почетка другог полувремена у коме су играчи Вест Хема господарили, тим ТСЦ-а је примиро игре, а потом и заиграо офанзивније. Нападачки приступ су им оставили противници који у неколико наврата нису добро затвроли средишњи део терена.

Фудбалери ТСЦ-а играју покретљиво, ангажовано и агресивно. Рекли би се приступ достојан игре у Лиги Европе.

55' Жути картон за Форналса

Први жути картон за Вест Хем зарадио је Форналс након старта над Ћирковићем.

50' Бољи почетак Вест Хема

Сигурније су започели друго полувреме гостујући фудбалери, напади су течнији, док екипа ТСЦ-а не одустаје од игре преко средине терена где у најчешћем броју случајева губе лопту.

Почело је друго полувреме

Нема промена у тимовима. Утакмица је настављена ударцем фудбалера ТСЦ-а са центра игралишта.

Резултати на полувремену

Крај првог полувремена, ТСЦ - Вест Хем 0:0

Релативно уједначено полувреме је завршено без голова. Домаћини су приморали Фабијанског Фабјанског на неколико интервенција, пре свега после удараца Миловановића и Ћирковића у седмом и 31. минуту.

"Чекићари" су креирали три шансе, а Бенрама је био најангажованији играч гостију.

Екипа Вест Хема је чекала противничку грешку испред шеснаестерца које истине ради није било.

Одлична тактика ТСЦ-а уродила је плодом. Стабилна игра на средини терена није дозвољавала крилним играчима и нападачима тима из Лондона да лако долазе до гол шансе.

Домаћа екипа је забележила 18 напада, а од тога су направили осам изгледних прилика за поготком, док је Вест Хем 24 напада и само четири шансе.

ТСЦ је имао 183 прецизна додавања, док су гости реализовали 279 тачна ударца.

У другој утакмици Групе А, Фрајбург води на полувремену против Олимпијакоса 4:0.

Дуел Ћирковића и Ворд-Прауса
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

45' Још два минута игре у првом полувремену

40' Опрезне екипе у Бачкој Тополи

На мечу у Бачкој Тополи још увек нема голова, обе екипе су приступиле јако опрезно и концентрисано.

Дуел Стојића и Мубаме

Фрајбург постигао три гола против Олимпијакоса

У другом мечу Групе А у Лиги Европе између Фрајбура и Олимпијакоса резултат је 3:0 за домаћи тим.

Троструки стрелац за немачку екипу је Михаел Грегорич који је постигао поготке у трећем, осмом и 36. минуту игре.

31' Друга велика прилика за ТСЦ

Велика грешка играча Вест Хема у комуникацији и примопредаји лопте резултовала је шутем Ћирковића са леве стране шеснаестерца који је зауставио Фабијански.

28' Спорији ритам меча

Утакмица је дошла до споријег ритма где се смењују напади на обе стране. Још увек нема значајнијих напада из којих би могао да се деси гол или макар шанса.

21' ТСЦ конкретнији

Екипа ТСЦ-а је у досадашњем делу меча упутила пет удараца ка голу Вест Хема, док су гости само једном и то преко Бенраме у другом минуту утакмице имали једну прилику, односно шут.

18' Вест Хем без праве прилике

Помало неуобичајено да Вест Хем још увек није направио ниједну акцију коју би играчи могли да крунишу. За такво стање ствари на терену најзаслужнија је тактика ТСЦ-а, односно агресиван приступ домаћих фудбалера који не остављају простор екипи из Лондона да се разиграва испред противничког шеснаестерца.

12' ТСЦ стабилизовао игру

Домаћи фудбалери су примирили игру, односно натерали Вест Хем да се брани. Одличном организацијом у фази одбране и прецизном пас игром, ТСЦ је успео да у неколико навратанатера госте да се дубоко унутар шеснаестерца бране.

Напади Вест Хема се најчешће базирају на кретњи Бенраме, док ТСЦ покушава преко Цветковића да протури лопту у простор голмана Фабијанског.

7' Добра прилика за ТСЦ, али нема гола

Милош Цветковић је са десне стране упутио приземан центаршут, Миловановић је гађао у други угао, али је ударац био слабог интензитета. Фабијански је мирно укротио противнички шут.

5' Вест Хем офанзивнији, ТСЦ добро позициониран у одбрани

Тим Вест Хема је офанзивно почео меч, имали су један прилично добар напад преко леве стране на којој се налази Саид Бенрама, међутим сигурни су били играчи ТСЦ-а у дефанзиви.

Домаћа екипа је уводним минутима показала лошу комуникацији на средини терена, али добру позиционираност у дефанзиви, где долази до спуштања везног реда међу одбрамбене фудбалере.

Почео је меч у Бачкој Тополи

Дуел у Бачкој Тополи између ТСЦ-а и Вест Хема је почео. Почетни ударац са центра игралишта извели су фудбалери гостујућег тима.

Вест Хем ће имати подршку у Бачкој Тополи

Навијачи Вест Хема стигли су у Бачку Тополу где ће бодрити свој клуб са трибина.

Стартна постава Вест Хема

Тренер Вест Хема Дејвид Мојес није извео најјачи састав за меч против ТСЦ-а. Изостали су нападачи Џерод Боувен и Мајкл Антонио, а поред офанзивног двојца изостао је и капитен Курт Зума.

Вест Хем: Фабијански – Џонсон, Мавропанос, Агуерд, Кресвел – Ворд-Прауз, Соучек, Пакета – Форналс, Мубама, Бенрахма.

Састав ТСЦ-а

Тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић определио се за стартних 11 играча међу којима нема повређеног нападача Саше Јовановића.

Меч против Вест Хема почеће:

Илић – Антонић, Чалушић, Стојић – Цветковић, Радин, Кувељић, Ђаковац, Петровић - Ћирковић –Миловановић.

Вест Хем савладао ТСЦ у првом мечу

У првом мечу одиграном у Лондону Вест Хем је био бољи од ТСЦ-а резултатом 3:1, то је уједно била и прва утакмица за екипу из Србије у неком европском такмичењу.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Алард Линдхаут, главни арбитар меча

Холанђанин Алард Линдхаут биће главни судија на мечу, а његови помоћници на терену биће сународници: Рохир Хониг и Патрик Инија. Четврти арбитар је Јаник ван дер Лан.

Из ВАР Собе меч ће пратитит Клеј Руперти Едвин ван де Граф.

EPA-EFE/ALEX NICODIM

Вест Хем презентовао Бачку Тополу на друштвеним мрежама

На друштвеним мрежама Вест Хем је од доласка непрестано објављивао фотографије направљене у Бачкој Тополи.

Вест Хем иначе први пут у својој историји игра против неког тима из Србије.

Тренер фудбалера ТСЦ-а Жарко Лазетић изјавио је да ће његов тим дати максимум на мечу петог кола Групе А Лиге Европе против Вест Хема.

"Сигурно да нада постоји и докле год има шанси трудићемо се да освојимо што бољи пласман и завршимо као трећи. Видећемо колико ће то бити оствариво. Циљ нам је да се томе приближимо и  да последња утакмица у Грчкој одлучује о нашем презимљавању у Европи", рекао је Лазетић на конференцији за медије.

Важан меч за ТСЦ

Фудбалери ТСЦ-а после сјане игре и победе над фаворизованим Партизаном у домаћој лиги дочекују водећи тим Вест Хеме у групи са намером да наставе сјајну серију и домаћи терену искористе да приреде ново изненађење.

ТСЦ је под притиском јер уколико жели наставак такмичења у европским оквирима мора да победи Вест Хем. У том случају ситуација на табели би се значајно изменила, што би утицало и на наставак надметања.

Уколико Олимпијакос буде поражен, онда би ТСЦ у последњем колу у међусобном сусрету одлучивао о судбини на европској сцени.

Стање у Групи А

Фудбалери ТСЦ-а заузимају последње место у Групи А са само једним бодом, освојеним након ремија са Олимпијакосом, у преосталим мечевима нису успели да дођу до бодова.

Први на табели је Вест Хем са девет освојених бодова, као и Фрајбург који има исти скор, али због директног пораза је на другој позицији.

Олимпијакос је на трећем месту са четири бода.