Ернандез донео победу Милану у Фиренци, Наполи надиграо Аталанту

Фудбалери Милана савладали су Фиорентину 1:0 у мечу 13. кола Серије А. Наполи је тријумфовао над Аталантом 2:1, као Салернитана над Лацијом.

Милан није предао треће место Наполију

Поготком Теа Ернандеза из пенала у 45+2. минуту, "росо-нери" славе у Фиренци.

Лука Јовић је стартовао за Милан, али је замењен у 83. минуту. Никола Миленковић је одиграо цео меч за "виолу".

Милан је трећепласиран са 26 бодова. Фиорентина је шеста са 20 бодова, колико има и Аталанта.

Миланезе чекају следеће обавезе у Лиги шампиона против Борусије Дортмунд, па им долази Фрозиноне. Фиорентина игра против Генка у Лиги конфернеције, затим дочекује Салернитану.

Врло важна три бода Наполија у борби за Лигу шампиона

Гости из Напуља су славили у Бергаму у сусрету екипа које се боре за четири места у Лиги шампиона.

Квича Кварацкелија је у 44. минуту довео Наполи у вођство. Изједначење доноси Адемола Лукман у 53. минуту. Коначних 2:1 поставља Елјиф Елмас у 79. минуту.

Наполи је на четвртој позицији са четири бода, а Аталанта место испод са 20 бодова.

После европских обавеза, Аталанте са Спортингом и Напоија са Реал Мадридом, у 14. колу Аталанта гостује код Торина, а Наполи се спрема за велики окршај са лидером Серије А Интером.

Преокрет Салернитане против "лацијала"

Неочекивани пораз Лација од последњег тима Серије А.

Ћиро Имобиле је довео Лацио до предности поготком из пенала у 43. минуту.

Салернитана је показала више у другом полувемену и заслужено дошла до изједначења, па и вођства. Прво је Григорис Кастанос у 55. минуту донео егал, па је Антонио Кандрева у 66. минуту поставио и предност 2:1, испоставиће се и коначан резултат.

Лацио у наредном колу дочекује Каљари, а пре тога га чека сусрет са Селтиком у Лиги шампиона на "Олимпику". Салернитана гостује код Фиорентине.

Салеринатина је овом победом накупила осам бодова и дели дно табеле са Вероном. Лацио је тачно на среидни табеле, на 10. месту са 17 бодова.