Млада репрезентација Енглеске у Бачкој Тополи надиграла Србију

Млади фудбалери Србије на дебију селектора Љубинка Друловића поражени су на стадиону ТСЦ-а од Енглеске 3:0 у утакмици четвртог кола квалификација за Европско првенство.

Енглеска је после победе од 9:1 у Нотингему поново без превише проблема савладала селекцију Србије.

Гости су током читавог меча у хладној Бачкој Тополи били квалитетнији ривал. Екипа Лија Карслија домнинирала је како у поседу лопте тако и у ударцима ка голу ривала.

Енглеска је повела у петом минуту када је Мекати узео лопту Матићу, потом шутирао, а лопта се након одбитка несрећно одбила и лобовала Вељка Илића.

Исти фудбалер у 19. минуту шутирао је јако са 25 метара, а голман ТСЦ-а поново је био немоћан.

До полувремена није било промене резултата.

Друго полувреме донело је мало бољу игру домаће екипе, али она ни тада није успела да поправи свеукупни утисак.

У 55. минуту Харви Елиот, фудбалер Ливерпула донео је предност Енглеској од 3:0.

Србија је преко Кабића и Лучића у другом полувремену имала неколико добрих прилика, али није могла до завршног ударца који би јој донео погодак.

Србија је након овог меча трећа у Групи Ф и њене шансе за пласман на Европско првенство у Словачкој се значајно смањују.