Бајер Леверкузен се убедљивом победом над Унионом вратио на чело Бундеслиге, Лајпциг сигуран против Фрајбурга

Фудбалери Бајера из Леверкузена победили су на свом терену Унион Берлин резултатом 4:0 у мечу 11. кола Бундеслиге. Ајнтрахт и Вердер ремизирали су у Бремену 2:2.

Бајер је убедљиво савладао тим Униона на домаћем терену. "Апотекари" су контролисали меч од првог до последњег минута.

Голове за екипу из Леверкузена постигли су Алехандро Грималдо у 23, Одилон Косуну у 57, Џонатан Та у 73. и Нејтан Тела у 83. минуту.

Бајер из Леверкузена се налази на првом месту на табели са 31 бодом, док је Унион последњи са само шест.

Бајер ће у наредном колу Бундеслиге гостовати Вердеру, док ће Унион дочекати Аугсбург.

Вердер и Ајнтрахт ремизирали су у Бремену 2:2.

Домаћи су повели голом Дукша са беле тачке у самој надокнади првог полувремена.

Други гол постигнут је већ пет минута по почетку другог у 50. минуту. Асистенцију Битенкорта Боре је претворио у погодак.

Када се чинило да сва три бода остају у Бремену гости су успели да заиграју боље.

Шкири је у 65. минуту смањио на 2:1, да би у 75. Смолчић на асистенцију Туте поставио коначних 2:2.

Лајпциг је на свом терену савладао екипу Фрајбурга резултатом 3:1.

Голове за Лајпциг су постигли Ћави Симонс у шестом, Лоис Опенда у 78. из пенала и Кристоф Баумгартнер у 80. минуту.

Једини стрелац за госте био је Мерлин Рол у шестом минуту надокнаде првог полувремена. Лајпциг се налази на четвртом месту на табели са 23 бода, а у наредном колу гостоваће Волфсбургу.

Фрајбург је осми са 14 бодова, а у наредном колу Бундеслиге на свом терену дочекаће Дармштат.