Раднички сигуран против Вождовца, Напредак славио на гостовању у Сурдулици

Фудбалери Радничког из Крагујевца победили су на домаћем терену екипу Вождовца резултатом 3:0 (2:0) у утакмици 15. кола Суперлиге Србије. Домаћи тим је до победе водио Милан Видаков који је постигао хет трик головима у 3,19. и 73. минуту. Младост у гостима савладала ИМТ минималним резултатом.

Раднички је уписао шесту победу од почетка првенства и тренутно је шести на табели са 18 бодова, колико има и Вождовац на седмој позицији.

У наредном колу крагујевачки клуб дочекује екипу Новог Пазара, док фудбалери Вождовца гостују Јавору у Ивањици.

Фудбалери Напретка на гостовању су надиграли тим Радника са 2:1 у другој данашњој утакмици кола. У својеврсном дербију зачеља оставили су домаћине на последњем месту са само девет бодова у досадашњем делу првенства, а они дошли до 13. позиције.

Гости су добили прво полувреме са 1:0 поготком Ђорђа Јовановића у 30. минуту игре, да би у другом полувремену у 54. минуту голом Немање Ђековића увећали предност на 2:0 и практично обезбедили победу.

Домаћини су потом успели само да постигну почасни погодак у 67. минуту преко Борка Дуроњића.

Младост је као гост савладала ИМТ минималним резултатом и попела се на четвтрто место на табели, а једини гол на мечу постигао је Сремчевић у 22. минуту утакмице.