Хет-трик Кејна за убедљив тријумф Бајерна у Дортмунду

Фудбалери Бајерна убедљиво су у Дортмунду савладали Борусију 4:0, у дерби мечу 10. кола Бундеслиге. Упамеикано начео "милионере", Хари Кејн остварио нови хет-трик и преузео прво место на листи стрелаца немачког шампионата.

Више се очекивало од дербија Немачке, али је на "Вестфалену" у 10. колу Бундеслиге играла само једна екипа - Бајерн је убедљивим тријумфом наставио трку за Леверкузеном.

Од почетка до краја утакмице, Бајерн је доминирао у Дортмунду, а дерби меч обележио је Хари Кејн, који је у другој узастопној утакмици остварио хет-трик.

Дајот Упамекано је отворио голеаду у Дортмунду поготком у 4. минуту, а само пет минута касније капитен енглеске репрезентације је првим поготком на мечу показао како ће се ствари одвијати.

Кејн је у 72. минуту постигао трећи гол бавараца на мечу, а у последњим тренуцима утакмице поставио је и коначан резултат.

Бајерн је други на табели Бундеслиге са два бода мање у односу на водећи Леверкузен, док Дортмунд сада заостаје и заузима четврто место, са пет бодова мање од данашњег ривала.