Белингем јунак Ел Класика, два гола Енглеза за преокрет Реала у Барселони

Погоцима Џуда Белингема, Реал је на гостовању савладао Барселону 2:1 у Ел Класику и побегао вечитом ривалу на четири бода предности.

"Битлси" су однели победу над "Стонсима" - Реал је у 189. Ел Класику као гост савладао Барселону 2:1 и то после преокрета.

Барса је на дресу носила лого "Ролингстонса", али је херој утакмице био јунак песме "Битлса" Џуд - Белингем је са два поготка донео "краљевском клубу" радост у дербију и четири бода предности на табели Ла Лиге.

Домаћин, који своје мечеве игра на "Олимпијском стадиону", до предности је дошао већ у 7. минуту утакмице. Гундоган је искористио грешку одбране Реала, изашао очи у очи са Кепом и рутински савладао голмана противничког тима.

У врло изједначеној утакмици, екипе су нападале у налетима, па је домаћину приплао прво, а гостима друго полувреме.

Барселона је у два наврата погађала оквир Реаловог гола, преко Фермина и Мартинеза, а онда је дошао ред на Реал да покаже колико уме.

Белингем, који је у јуну напунио 20 година и који игра сезону из снова, изједначење Реалу донео је у 68. минуту. Снажан и прецизан ударац упутио је Енглез са 20-ак метара и Тер Штеген је био немоћан.

Покушала је Барса у финишу меча да дође до сва три бода, али погодак су постигли гости.

Карвахал је другом минуту судијске надокнаде упутио центаршут, Модрић нехотице асистирао за Белингема, који је био миран и кроз ноге провукао лопту Тер Штегену за велики тријумф "краљевског клуба".

Погодак Енглеза у великој мери је ражалостио чланове "Стонса" који су утакмицу посматрали са трибина "Монжуика".

Реал је преузео прво место на табели од Ђироне, оба тима имају по 28 бодова, Барселона је трећа са 24, али би могла да изгуби ту позицију од Атлетико Мадрида, који има два бода, али и две утакмице мање, а свој меч 11. кола игра у недељу против Алавеса.